Ремонт водопроводу в Торецьку та будівництво нової гілки — всі подробиці (ВІДЕО)

Обстеження водогону у Торецьку. Фото: Facebook

У Торецьку на Донеччині ремонтники отримали гарантію безпеки — двосторонній режим "тиші", щоб ліквідувати аварію водопроводу. Один з основних поривів був виявлений на тимчасово непідконтрольній Україні території. Понад два тижні мешканці міста мали проблеми з водопостачанням. Аби надалі таких труднощів не виникало, розпочали будівництво нової гілки, повідомляє "Дом".

Стару лінію водопостачання "Горлівка — Торецьк" було збудовано ще 50 років тому. Воду качають поблизу Слов'янська з найбільшої річки Східної України — Сіверський Донець. Потім водогін заходить на тимчасово непідконтрольну територію поблизу Горлівки. І вже звідти очищена вода подається до Торецька.

"Водогін фактично перетинає дві лінії дотику з двох сторін, доступ для його ремонту та обстеження, скажімо так, обмежений", — зазначає Сергій Гончаренко, директор департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОДА.

За роки конфлікту водогін десятки разів був пошкоджений уламками великокаліберних снарядів незаконних збройних формувань. І лише режим "тиші" давав можливість ремонтним бригадам виконувати роботи.

Однак не лише обстріли є проблемою для водопостачання — обладнання зношене. Через аварії на ньому лише за останній рік жителі часто не одержують воду повноцінно.

Будівництво нового Торецького водогону триває поблизу лінії дотику. Тепер водогін не заходитиме на тимчасово непідконтрольні території. Це дасть змогу повернути той обсяг води, який Торецьк отримував до 2014 року. Це втричі більше, ніж сьогодні.

"Гілка призначена для 20-21 тис. кубічних метрів питної води на добу, цілий рік, цілодобово у штатному режимі", — зазначає директор департаменту ЖКГ Донецької ОДА Сергій Гончаренко.

Підготовчі роботи з прокладання водогону майже завершено. Вирито траншеї та запаяно пластикові труби.

Невід'ємною частиною проєкту будівництва нового водогону в обхід тимчасово непідконтрольних Україні територій є будівництво фільтрувальної станції. Майданчик для неї готовий і частково вже залито фундамент.

"Це буде нова фільтрувальна станція, до речі, з українським обладнанням, яке проєктується і виготовляється в Україні. Це повністю український проєкт", — уточнив Гончаренко.

На будівництво нової гілки водопроводу "Горлівка — Торецьк" планують витратити близько 150 млн грн. Роботи завершать до кінця року. Стара лінія стане в пригоді як резервна.

В обласній адміністрації також наголошують, що новий проєкт не вплине на водопостачання тимчасово непідконтрольної частини області.

Читайте також: Надходить 8 тис. куб. м за добу: третій тиждень без води залишається частина прифронтового Торецька

Нагадаємо, через аварію на водопроводі на початку січня у Торецьку оголосили надзвичайну ситуацію.

Медіа-партнери
Прямий ефір