Украина наш дом

Рекорд за 9 років: міжнародні резерви України зросли на 9%

Нацбанк України. Фото: bank.gov.ua

Міжнародні резерви України станом на 1 вересня зросли на 9,2% — до 31,6 млрд дол., що є найвищим значенням за останні 9 років. Про це сьогодні, 7 вересня, повідомили у пресслужбі Національного банку, інформує "Дом".

У НБУ зазначили, що резерви головним чином зросли завдяки надходженню коштів у сумі 1,93 млрд спеціальних прав запозичень (СПЗ) у межах загального розподілу від МВФ (2,7 млрд дол.).

Крім того, на динаміку вплинули операції НБУ на міжбанку. У серпні на міжбанківському валютному ринку пропозиція валюти перевищувала попит. Завдяки цьому Нацбанк викупив 368,8 млн дол. валюти. Також регулятор продав 20,5 млн дол. з метою згладжування надмірних коливань курсу гривні.

"Внаслідок операцій з управління державним боргом надходження становили 8,8 млн дол. в еквіваленті. На обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті було спрямовано 188 млн дол.", — пояснили в НБУ.

Також зазначається, що платежі уряду та Нацбанку на користь Міжнародного валютного фонду в серпні становили 204,3 млн дол.

Ще одним чинником, який вплинув на обсяг резервів, стала переоцінка фінансових інструментів унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют. У серпні їхня вартість зменшилася на 31,6 млн дол., уточнюється у повідомленні банку.

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", — підсумували в НБУ.

Читайте також: Новий транш Україні від МВФ обговорять вже у вересні, — Устенко

Як повідомлялося раніше, на рахунок України вже надійшли 2,7 млрд дол. від МВФ. Кошти — не кредитні, а надані в межах програми підтримки світової економіки.

Нагадаємо, Україна продовжує переговори з МВФ про надання нового траншу за програмою Stand-by. Основні вимоги для цього країна виконала. 

Прямий ефір