Рекорд смертності в Росії, скасування ПЛР-тестів у Франції та "Суперсубота" в Новій Зеландії — хроніка COVID-пандемії (ВІДЕО)

СOVID-пандемия в России. Фото: ap.org

У Росії за минулу добу зафіксували одразу два рекорди, за кількістю заражених і померлих від COVID-19. У Франції, щоби стимулювати людей вакцинуватися, скасовують безкоштовні ПЛР-тести. А в Новій Зеландії влаштували цілий фестиваль імунізації під назвою "Суперсубота", мета якого — прищепити якомога більше людей, повідомляє "Дом".

Максимальну кількість заражень і смертей від коронавірусної інфекції від початку пандемії фіксують у РФ: нових випадків — понад 33 тис., летальних — понад 1 тис. Країна опинилася на п'ятому місці в світі за кількістю заражень.

"Лякає кількість хворих і те, що зараз інфікуються дуже багато молодих людей, саме нашого віку. Важко хворіють і на апаратах ШВЛ лежать", — зазначають жителі Москви.

У США з 8 листопада відкриють кордони для повністю щеплених від COVID-19 іноземців. При цьому американська влада визнає не всі вакцини. Зокрема, російський препарат "Супутник V" до переліку не входить. У подорожувальників, крім сертифікату про вакцинацію, повинен бути і негативний тест на коронавірус.

Франція припиняє робити безкоштовні ПЛР-тести. Уряд сподівається, що захід змусить якомога більше людей вакцинуватися. Адже потрапити до кафе, ресторанів, кінотеатрів, на концерти, до ТРЦ, літаків та поїздів можна лише щепленим людям або за наявності негативного тесту на коронавірус.

"Ми перебуваємо на роздоріжжі, і люди, які не вакциновані, можуть нарешті зрозуміти, навіщо це потрібно робити. Зазвичай, коли доводиться платити, цього достатньо, щоби людей переконати", — говорить фармацевт Жан-Марк Сельв.

У Новій Зеландії організували фестиваль для популяризації вакцинації. Щоб заохотити людей зробити щеплення, по всій країні проводили концерти, роздавали безкоштовну їжу, а вакцинуватися можна було в автобусі, на кораблі і на борту авіалайнера. У літаку усіх охочих зустрічали бортпровідники, ніби це справжній рейс. Пасажирам "вакцинального рейсу" видавали спеціальні посадочні талони на згадку.

Читайте також: Умову, коли українці зможуть позбавитися масок на обличчі, назвав Ляшко

Зазначимо, нині вже майже половина населення світу отримала хоча б одну дозу COVID-вакцини. На першому місці за темпами вакцинації — Об'єднані Арабські Емірати.

Нагадаємо, за весь період кампанії з вакцинації в Україні першу дозу препарату отримали 7 млн 922 тис. 415 осіб, повністю імунізовані — 6 млн 467 тис. 945.

Прямий ефір