Украина наш дом

Рекомендації "Венеційки" щодо закону про перехідний період прокоментував Резніков

Алексей Резников. Фото: kanaldom.tv

Майже всі рекомендації Венеційської комісії до законопроєкту "Про основи державної політики перехідного періоду", можна врахувати при підготовці документа у профільному комітеті Ради. Про це сказав віцепрем'єрміністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, інформує "Дом" із посиланням на видання "РБК-Україна".

"Рекомендації Венеційської комісії більшою мірою стосуються подальшого доопрацювання тексту і встановлення кращих гарантій щодо забезпечення прав людини. Майже всі з них можна врахувати при розробці урядового законопроєкту в профільному комітеті Верховної ради", — сказав Резніков.

Міністр в цілому задоволений висновками комісії. Зокрема, тому що вона у своєму рішенні згадує Мінські домовленості не як джерело права, а як умови, за яких Україна змушена діяти.

"Венеційська комісія зазначає, що проведення місцевих виборів є останнім їхнім елементом — тобто після відновлення урядом України повного контролю над державним кордоном", — наголосив Резніков.

Віцепрем'єр зауважив, що "Венеційка" підтверджує: саме Росія здійснює ефективний контроль над тимчасово окупованими територіями України.

Нагадаємо, Венеційська комісія також раніше рекомендувала:

  • узгодити з міжнародним правом положення про відповідальність за кримінальні злочини, вчинені у зв'язку з окупацією;
  • переглянути диференційоване ставлення до різних категорій злочинців;
  • звузити й уточнити положення про люстрацію;
  • чіткіше сформулювати положення конвалідації документів, виданих на тимчасово окупованих територіях, зокрема переглянути підхід у визнанні академічних сертифікатів, ступенів і звань.

Як раніше інформував канал "Дом", 4 серпня Кабінет міністрів України ухвалив законопроєкт "Про основи державної політики перехідного періоду". Наступний крок — внесення законопроєкту на розгляд Верховної Ради. Про нюанси законопроєкту читайте тут.

Прямий ефір