Реклама, креатив та війна — як буде представлена Україна на Cannes Lions-2022: інтерв'ю з Іриною Кузнєцовою

Ілюстративне фото: sostav.ua

Міжнародний фестиваль Cannes Lions ("Каннські леви") — ключова подія для кріейторів, на якій обирають найкращі роботи у сфері реклами та визначають тренди. Захід тривалістю від 5 до 7 днів щорічно відбувається у французькому місті Канни, зазвичай у третій тиждень червня.

Яка кількість людей візьме участь у фестивалі, чи буде піднята на "Каннських левах" тема війни в Україні та які завдання ставить для себе наша делегація на креативному фестивалі, — розповіла офіційна представниця Cannes Lions в Україні, голова правління Асоціації креативних індустрій України Ірина Кузнєцова в інтерв'ю у програмі  "Ранок Вдома".

Ведучі — Анастасія Касілова та Костянтин Октябрський.

— Розкажіть, будь ласка, про особливості проведення фестивалю та програму цього року.

— Фестиваль Cannes Lions — це найважливіший фестиваль для всіх, хто займається креативом, та фестиваль, який проводять із 1954 року. Безумовно, щороку є якісь зміни та доповнення, але найголовніше — це визначення найкращих робіт за попередній рік, робіт, які не лише показують, як можна робити хорошу рекламу, але й визначають тренди на майбутнє.

Тому участь у фестивалі — це дуже важливо, це правильно. І кожен, хто займається креативом, хоча б один раз у житті має відвідати цей захід для того, щоб набратися цієї позитивної енергії, аби розправити крила, повернутися додому і робити геніальні роботи.

Щороку, зокрема до пандемії коронавірусу, у фестивалі беруть участь до 15 тис. людей.

— Чи буде цього року окрема соціальна програма роликів? І оскільки після 24 лютого весь світ говорить про війну в Україні, наскільки подібний захід допускає такий контекст?

— Справді, програми соціальних роликів, соціальних принтів на фестивалі немає, окрім категорії, треку такого, що називається Good, і нагороди отримують Lion for good, там є дві категорії, пов'язані з проблемами гендерної нерівності, й зараз є розвиток питань, пов'язаних із цією темою.

Але я хочу сказати, що абсолютно у всіх категоріях дуже багато робіт, у яких порушуються питання соціально значущі. І це не лише роботи якихось громадських організацій, це й роботи брендів, які порушують ці питання та які їх вирішують.

Це, безумовно, впливає і на їхню репутацію, тому й бренди вже давно приділяють цьому велику увагу.

Тепер щодо війни. Нам, дійсно, здається, що весь світ повинен про це пам'ятати щодня і щохвилини, але водночас є небезпека, що бажання чути ці всі новини, воно йде на спад. Тому ми вважаємо, що дуже важливо говорити на цю тему і на такому фестивалі, зокрема.

Конкретних обмежень, ось прямих, політичних, мовляв про це можна говорити, а про це не можна, фестиваль не висуває, але ж ми все чудово розуміємо. Для того, щоб твій меседж дійшов до своєї цільової аудиторії, не треба це робити в лоб. Так, власне, в цьому і є роль кріейторів — донести інформацію до цільової аудиторії, саме в тому вигляді, який цільова аудиторія сприйме.

У нас буде виступ у головному залі фестивалю, на якому ми розповімо про те, що у нас відбувається в країні, і як війна змінила життя кріейторів. І ми маємо зробити це так, щоби наша цільова аудиторія сприйняла. Ми хочемо показати, як ми жили до того, як змінилося наше життя та життя наших кріейторів, їхня робота. Багато хто з них пішов у Збройні сили, багато зараз служать у теробороні, багато хто працює на інформаційному полі.

Ми розповімо історії деяких із них. Потім у нас буде ще виставкова зона, на якій ми теж комунікуватимемо — be great, be creative, be united. Люди, які приходять до палацу, це, зазвичай, 10-15 тис. делегатів, і вони, безумовно, ходять палацом, дивляться роботи переможців. Буде досить велика локація, де ми привернемо увагу до цієї теми, зокрема.

Тому для нас поїздка, для представників, ось цього року, є особливо важливою, відповідальною, ми до неї дуже серйозно готуємося.

Саме цього року ми матимемо дуже велику делегацію українську — понад 200 осіб. І такого в історії ще не було. Участь у фестивалі досить дорога, не всі можуть собі це дозволити. Але завдяки організаторам цього року всі громадяни України, які працюють на рекламно-комунікаційному ринку, мають право безкоштовно приїхати на цей фестиваль.

А фестиваль — це, насправді, не лише свято, це ще дуже велика програма навчання, це нетворкінг. Я вважаю, що після цього візиту та кількість людей, яка приїде на фестиваль, отримає свого роду поштовх, творчий заряд, безумовно, коли повернеться до України. Ми будемо ще крутішими, ще зарядженішими, і в нас, однозначно, будуть перемоги.

Дуже хочеться, щоб ми там, у Каннах, не загубилися, тож я прошу всіх українців, які там є, якось ідентифікувати себе. Наприклад, прийти з якоюсь символікою. Загалом, наше завдання виглядати і виступити гідно. І найголовніше, звичайно, хочеться, щоб роботи, які були подані цього року на фестиваль, здобули нагороди.

— Як Україна представлена ​​на "Каннських левах" цього року і які перспективи ми маємо?

— У нас є нагороди, і насправді нагороди фестивалю — це такий своєрідний "Оскар". Нагород у нас не дуже багато, але ми зараз дуже активно рухаємось у цьому напрямку.

Перший шорт-лист ми отримали у 2006 році, і лише у 2017 ми отримали першу "бронзу". Здобув цю нагороду Український кризовий медіацентр за роботу, присвячену 75-річчю трагедії у Бабиному Яру. У 2018 році ми отримали "бронзу" за Євробачення. 2019-го ми не отримали жодної нагороди, я маю на увазі "Львів".

Хоча шорт-листи у нас є завжди, зате у нас відзначилися молоді кріейтори. Канни проводять конкурс молодих кріейторів, національний відбір ми робимо, тут проводимо конкурс, і наші три команди відзначилися. Команда, яка брала участь у конкурсі у категорії Film, отримала "золото", дві команди — "Дизайн" та "Принт" — отримали по "сріблу".

2020-го фестиваль не проходив, 2021-го Україна отримала "срібного Лева". Крім того, 2021-го ще наші молоді кріейтори отримали "золото" у категорії "Дизайн". Насправді, це такий впевнений рух уперед, і така ще одна, можливо, заявка на те, що Україна — це дуже креативна країна з дуже креативними людьми, і це дуже важливо. Мені здається, про це зараз, особливо зараз, треба говорити якомога голосніше.

Медіа-партнери
Прямий ефір