Реінтеграція за допомогою мистецтва: дискусію про культурні проєкти провели в Україні (ВІДЕО)

Открытая дискуссия национальной платформы "Диалог о мире и безопасной реинтеграции". Скрин из видео: kanaldom.tv

Успішні культурні проєкти обговорили на відкритій дискусії національної платформи "Діалог про світ і безпечну реінтеграцію". Представники уряду та громадських організацій говорили про те, як за допомогою культурних ініціатив налагодити ефективний діалог між різними регіонами України, повідомляє телеканал "Дом".

В Українському інституті при Міністерстві закордонних справ стверджують, що культура допоможе зв'язати різні області України, але для цього потрібно підтримувати постійний діалог.

"Культура й освіта — це два кити, які можуть і повинні зшивати країну. Тому що якщо ми хочемо говорити на більш глибинних рівнях щодо наших відмінностей, які дуже часто нам демонстрували як нашу слабкість, але насправді наші відмінності — є наша сильна сторона", — зазначає заступник генерального директора Українського інституту при МЗС України Алім Алієв.

Для того, щоб зробити мистецтво прибутковим і краще розуміти його потреби, в Міністерстві культури створили спеціальну Раду з питань креативної економіки. Також для подальшого розвитку культури в уряді планують створити систему творчих хабів і регіональних культурних фондів.

"Туди входить і бізнес, і держава. Тобто на базі Ради креативної економіки ми обговоримо актуальні проблеми, потрібні форми, які необхідні безпосередньо бізнесу, впроваджені на рівні держави. Туди входять і законодавчі органи влади, і виконавчі. Для того, щоб це дійсно працювало і було ефективним", — говорить заступниця міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк.

Одним із найвідоміших проєктів, який зараз працює на лінії дотику, називають "Жовтий автобус" — волонтерська ініціатива, учасники якої допомагають дітям освоїти основи кінопрофесій за підтримки Держкіно.

Серед учасників проєкту є вихідці з тимчасово окупованих територій. Документальний фільм під назвою "Земля блакитна, ніби апельсин", знятий студентами проєкту про сім'ю з Красногорівки Донецької області, вже відзначений призом за кращу режисуру на американському фестивалі Sundance.

Читайте також: "Обличчя конфлікту": унікальну фотовиставку презентували у Києві (ФОТО)

Нагадаємо, артфонд "Ізоляція" повернувся в Соледар Донецької області.

Прямий ефір