Чи можна виписати дитину з житла, якщо другий із батьків перебуває на ТОТ, розповіла юристка (ВІДЕО)

Фото: ukr.media

Місце проживання дитини до 10 років визначається за згодою батьків. Так само, як і встановлення на облік, зняття з реєстрації. Якщо хтось із них не може особисто бути присутнім у центрі надання адмінпослуг, то має право надати нотаріальну згоду. Як діяти у разі, якщо такої можливості немає, у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповіла начальник відділу правопросвіти й надання безоплатної правової допомоги Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мін'юсту Антоніна Загура.

Юристка зауважила, якщо мама буде мати рішення суду про встановлення місця проживання дитини з нею, то тоді їй не потрібна згода батька.

"Мама може звернутися до суду також із позовом про надання дозволу на зняття з реєстрації та постановку за новою адресою проживання дитини без згоди батька. У будь-якому випадку їй доведеться звертатися до суду", — розповіла Антоніна Загура.

Але спочатку потрібно звернутися у Центр надання адміністративних послуг і написати заяву про зміну місця реєстрації дитини. Там мати отримає відмову в зв'язку з тим, що немає згоди батька. Але цієї формальності потрібно дотримуватися для того, щоб звернутися до суду, уточнила юристка.

Далі — позовна заява й оплата судового збору розміром 908 грн.

У заяві потрібно вказати хоч якусь адресу другого з батьків, яка раніше була відома.

"Якщо фізично батько перебуває на непідконтрольній території, але сам коли-небудь до окупації був зареєстрований, скажімо, в Донецькій або в Луганській області, то ми можемо звертатися за його місцем реєстрації", — уточнила Антоніна Загура.

Антоніна Загура. Фото: канал "Дом"

Вона нагадала, що в 2014 році ухвалено закон, яким змінено підсудність судів, що залишилися на непідконтрольною території України.

"Тобто ми визначаємо, в якому районі, якій області був зареєстрований відповідач. І дивимося із закону, який суд розглядає ці справи. Суд звертається, робить запит до адресного бюро і встановлює дійсне місце реєстрації. Якщо воно в іншій адміністративно-територіальній одиниці, то тут суд може або повернути вам заяву, вказавши правильний суд, куди варто звернутися, або ж перенаправити справу до іншого суду. Але в будь-якому разі це не є перешкодою для того, щоб мама отримала відповідне рішення", — пояснила юристка.

Після отримання рішення суду і набуття ним чинності, або про те, що дитина проживає постійно з мамою, або про те, що суд дає матері дозвіл на виписку, необхідно звернутися до Центру надання адмінпослуг для проведення безпосередньо процедури реєстрації.

Читайте також: Про реєстрацію місця проживання дитини-переселенця розповів юрист (ВІДЕО)

Прямий ефір