Реформування судової системи в Україні підтримали США, ЄС та Велика Британія (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: zmist.pl.ua

За підтримки президента Володимира Зеленського Україна стоїть на порозі реалізації фундаментальної реформи. Нові закони про реформування, недавно ухвалені Верховною Радою, здатні побудувати судову систему, якій довірятимуть українці завдяки залученню корумпованих суддів до відповідальності. Також вони дозволять зменшити вплив привілейованих груп осіб, які користуються системою, що існує, і підривають верховенство права в Україні заради власних інтересів. Про це йдеться у спільній заяві тимчасової повіреної у справах США Крістіни Квін, голови Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікаса та посла Великої Британії в Україні Мелінди Сіммонс, інформує "Дом" із посиланням на "Українську правду".

Зазначається, що тепер має відбутися реалізація реформ, зокрема перевірки доброчесності членів органів суддівського врядування. Це вимагає політичної сміливості та наполегливості, з огляду на потужну опозицію з боку привілейованих кіл. Реалізація реформ стане суттєвим кроком вперед на шляху до трансформації України в сучасну, прозору європейську країну та принесе користь всім українцям. Нинішня система радше захищає, ніж усуває корумповані елементи, які зводять нанівець зусилля всіх тих, хто працює чесно.

Тому, наголошується у заяві, українські законодавці, які розробляли реформу, ввели перевірки, які були схвалені Венеціанською комісією. Щоб всі чинні та нові члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя (ВРП) не демонстрували можливої причетності до корумпованих дій. При цьому поки що Рада суддів України (РСУ) так і не номінувала представників до Етичної ради ВРП.

"Кращий спосіб подальшої реалізації судової реформи очевидний: ми закликаємо РСУ дозволити тим, хто хоче підтримати впровадження цієї реформи, дати можливість стати членом Етичної ради", — йдеться в тексті заяви.

Крім того, наголошується на необхідності реформувати Конституційний суд (КС), на чому наполягає й Володимир Зеленський. При цьому введення прозорої меритократичної процедури добору суддів до КС, наголошують представники США, ЄС та Великобританії, є "ключовою передумовою для забезпечення поступового оновлення цього суперечливого суду".

"Тільки коли найвищі рівні судової гілки влади будуть вважатися незалежними й такими, що неухильно дотримуються принципів, можна буде налагодити та підтримувати довіру громадян до судової системи", — впевнені Крістіна Квін, Матті Маасікас і Мелінда Сіммонс.

Вони резюмують, що міжнародна спільнота готова підтримувати Україну "у процесі реалізації цих важливих кроків на шляху до прогресу".

Читайте також: Зараз суддя працює за 11 відсутніх, — суддя Верховного суду про брак кадрів

Нагадаємо, в Україні в межах судової реформи потрібно терміново створити Етичну раду для очищення Вищої ради правосуддя. Про це заявив глава Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо. Він наголосив, що без Етичної ради не можна створити чесну Вищу раду правосуддя, яка користується довірою. Що також не дасть змогу створити чесну Вищу кваліфікаційну комісію суддів.

Читайте також: Затягування судової реформи невигідне для українського народу, — Корнієнко (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір