Украина наш дом

Реформа митниці: працівників служби перевірятимуть на детекторі брехні

Фото иллюстративное: polygraph-center.kiev.ua

У Державній митній службі України планують створити власну службу детекторного контролю працівників. Це ще один інструмент у межах "перезавантаження" відомства, який має запобігти корупційним правопорушенням. Про це в програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом" розповів очільник Державної митної служби України Павло Рябікін.

За його словами, загальна чисельність працівників митної служби — близько 12 тис. осіб по всій країні.

"Наразі ми здійснили переатестацію та переведення на нову систему контрактної роботи. В центральному апараті переведено близько 500 осіб. Я думаю, що за тиждень-два почнеться тестування та переведення до нової структури на контрактній основі працівників регіональних підрозділів. Ми плануємо, що цей процес закінчиться до середини квітня", — зазначив Рябікін.

Також в службі готують меморандум про співпрацю з НАБУ.

"Контрактна основа — це додаткові методи контролю, включно із детектором брехні під час проведення службових розслідувань, що має посилити умови та запобігти корупційним правопорушенням. Ми перебуваємо в стані підготовки меморандуму з НАБУ, яке входить у процес детекторного контролю працівників митної служби України та протягом року надає нам методологічну допомогу. Йдеться про те, що вже за рік ми повинні створити власну службу детекторного контролю", — розповів очільник митної служби.

Повна версія інтерв'ю: Майбутнє митної служби після "перезавантаження": "Официальный разговор" із Павлом Рябікіним

Раніше президент України заявив, що українська митниця має стати прозорим, зрозумілим та зручним сервісом для підприємців і громадян.

Прямий ефір