Реформа СБУ і всеукраїнський референдум: які питання розгляне ВР у найближчі дні (ВІДЕО)

Законопроєкт про всеукраїнський референдум, реформа СБУ і створення Бюро економічної безпеки — такі питання в найближчі дні розглядатимуть у Верховній Раді.

Насамперед депутати візьмуться за законопроєкт про всеукраїнський референдум. Його вони прийняли за основу 18 липня минулого року після того, як законопроєкт подав президент Володимир Зеленський як екстрений. Тоді його підтримали понад 250 депутатів.

У законопроєкті передбачено, що на всеукраїнський референдум можуть виноситися питання, які стосуються змін до Конституції, питання загальнодержавного значення. Також за допомогою референдуму можна буде припиняти дію тих чи інших законів або конкретних їх положень.

"Я також сподіваюся, що розуміють важливість даного законопроєкту всі присутні тут. Не з нашої і не з вашої вини він зник з порядку денного, був прибраний єдиний механізм, яким гарантувалося право народу України бути єдиним джерелом влади. І тому запрошую всіх взяти активну участь в голосуванні за цей законопроєкт. Крім цього, як я вже говорив, одним законопроєктом це не буде вичерпуватися. Є й ряд інших. Деякі з них вже напрацьовані, зокрема — про місцеві референдуми", — сказав про законопроєкт про всеукраїнський референдум перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук під час погоджувальної ради.

Другий важливий законопроєкт, який розглянуть депутати найближчими днями, — про реформування Служби безпеки України. Ключове завдання цієї реформи — СБУ не має займатися економічними або корупційними злочинами. Якщо відомство виявить такі злочини піж час своїх розслідувань, вони повинні передати такі справи в Національне антикорупційне бюро України, поліції або в Державне бюро розслідувань.

Функціями СБУ залишиться охорона держтаємниць, оперативно-розшукова робота, контррозвідувальна діяльність, забезпечення державної безпеки.

"Це важливе питання, яке обіцяли багато з депутатських фракцій і груп. Позбавлення невластивих можливостей для силових відомств. Для того, щоб зменшити тиск на бізнес з одного боку, а з іншого боку — прибрати елемент корупції, який, на жаль, часто використовувався" , — зазначив голова ВР Дмитро Разумков під час погоджувальної ради.

Також народні депутати хочуть створити Бюро економічної безпеки, яке буде контролювати боротьбу з фінансовими порушеннями.

Читайте також: Процедуру оскарження повноважень Росії в ПАРЄ запустила Україна

Медіа-партнери
Прямий ефір