Украина наш дом

Розвитком кримськотатарської мови займуться в Україні: план

Фото: mtot.gov.ua

Проект Концепції розвитку та популяризації кримськотатарської мови до 2032 року розробило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Про це повідомляє пресслужба відомства, передає "Дом".

У розробці концепції брали участь десятки фахівців, включно з представниками Меджлісу кримськотатарського народу, вченими і журналістами.

"Йдеться про величезні можливості для всієї української нації, які в повній мірі не усвідомлені. Сьогодні тюркськими мовами розмовляють 170 млн осіб, у тому числі наші стратегічні партнери", — сказав міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

За словами його заступника Ігоря Яременка, міністерство вже звернулося до Google і Duolingo з проханням інтегрувати кримськотатарську мову в ці технологічні платформи.

"Логічною в цьому плані є підтримка розвитку кримськотатарської мови на основі латинської графіки, що абсолютно відповідає міжнародним тенденціям. Ця робота буде проводитися в рамках Міжнародного десятиріччя мов корінних народів, протягом 2022-2032 років", — повідомив Яременко.

План концепції розвитку кримськотатарської мови включає:

  • аналіз чисельності представників кримськотатарського народу на підконтрольній українській владі території для визначення потреби в освіті;
  • оцінку правил і стандартів кримськотатарської мови, а також відповідної освітньої літератури;
  • дослідження ставлення українців до кримськотатарської проблематики, думка суспільства про деокупацію і реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя;
  • аналіз політики Росії і російської окупаційної адміністрації в Криму;
  • оцінка стану мови в країнах, де проживають кримськотатарські діаспори;
  • стратегію розвитку та популяризації кримськотатарської мови.

Мінреінтеграції пропонує законодавчо закріпити статус мови корінних кримчан і статус кримськотатарського народу як корінного народу України, а також створити Національну комісію з питань кримськотатарської мови при уряді.

Як повідомляв "Дом", ПАРЄ закликала Росію виконати вимоги міжнародного співтовариства щодо дій на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму.

Читайте також: Віртуальні SIM-карти для жителів ОРДЛО і Криму розробляють в Україні (ВІДЕО)

Прямий ефір