Розслідування щодо операції "Вагнергейт" триває за трьома напрямами

Федір Веніславський. Фото: sluga-narodu.com

Повноцінні висновки щодо операції із затримання російських найманців приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер" можна буде робити після завершення розслідувань за трьома напрямами. Про це у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" розповів народний депутат (фракція "Слуга народу"), представник президента України у Конституційному суді України Федір Веніславський.

"Є три напрями розслідування цієї події. Перший — це Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України. Другий — Державне бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора, за фактом оприлюдненої у ЗМІ інформації було зареєстроване кримінальне провадження. І третій напрям — це журналістські розслідування Bellingcat та українських журналістів. Ось коли вся ця інформація буде повністю вивчена та узагальнена, тоді ми зможемо робити якісь висновки", — наголосив Веніславський.

Нардеп нагадав, що Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, пропрацювавши кілька місяців, підготувала проміжний звіт.

"Всі охочі можуть з ним ознайомитися на сайті Верховної Ради України. Але я б закликав усіх дочекатися остаточного звіту, який має бути повнішим, комплекснішим, з урахуванням, зокрема, і тих матеріалів, які надали розслідувачі-журналісти Bellingcat", — сказав Веніславський.

Він наголосив на головному проміжному підсумку: ані розслідування Bellingcat, ані розслідування Тимчасової слідчої комісії не встановили факту державної зради з боку вищих посадових осіб Української держави або факту витоку інформації з Офісу президента.

Повна версія програми: Досягнення судової реформи: "Взгляд с Банковой" з Федором Веніславським

Нагадаємо, розслідування щодо "вагнерівців" опублікувала незалежна міжнародна команда розслідувачів Bellingcat. Йдеться про масштабну операцію із затримання групи найманців російської ПВК "Вагнер", яку планували у Головному управлінні розвідки Міноборони України та Службі безпеки України.

Група "вагнерівців" складалася із 33 осіб, серед них було 28 учасників бойових дій на Донбасі, які воювали на боці "ДНР", "ЛНР". Для затримання їх виманили із Росії.

За планом, 24 липня 2020 року групу мали привезти з Москви до аеропорту Мінська. 25 липня вони мали вилетіти до Туреччини. Під час перельоту літак мав екстрено сісти в одному з українських аеропортів. Там і мало статися затримання.

Проте відправку найманців із Мінська перенесли на тиждень. Поки вони чекали на новий рейс, спецслужби Білорусі затримали всю групу. Прохання України про екстрадицію затриманих Мінськ проігнорував. І видав "вагнерівців" Росії.

Читайте також: "Вагнергейт": розслідування Bellingcat обговорюємо з Федором Веніславським та Олегом Саакяном

Медіа-партнери
Прямий ефір