Рано чи пізно Росія має сісти за стіл переговорів щодо Криму, — Верещук

Саміт Кримської платформи. Фото: kanaldom.tv

Кримська платформа є масштабним майданчиком для обговорення питання окупації Криму на міжнародному рівні. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповіла віцепрем'єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

"Кримська платформа — живий організм, який працює 24/7. В Офісі Кримської платформи вирує робота. Вже напрацьовано кілька законопроєктів, які допоможуть, наприклад, полегшити надання юридичної допомоги, адвокатів нашим політичним в'язням у Криму, а їх понад 120 осіб", — наголосила керівник відомства.

Стратегія деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ухвалена рішенням Ради національної безпеки і оборони (РНБО) 11 березня 2021 року та затверджено указом президента. А 29 вересня план заходів щодо реалізації цієї Стратегії затвердив Кабінет Міністрів.

"Там чітких 158 позицій. Серед них 95 — за нашим міністерством, із них 9 — навіть до кінця цього року мають бути виконані. І ми всі разом ось так рухаємось у цьому напрямі", — сказала глава Мінреінтеграції.

Крім того, серед кроків, які потрібні для впровадження Стратегії в життя, є матеріальна допомога громадянам, які живуть в окупованому Криму, наприклад, у будівництві житла.

"Це має бути матеріальна допомога людям, які там живуть. Ми маємо спеціальні державні програми. Це допомога, наприклад, у будівництві житла нашим переміщеним особам. Ось у четвер, 11 листопада, у нас буде презентація саме стратегії щодо внутрішньо переміщених осіб — яким буде будівництво житла, якими будуть освітні програми тощо. Тобто якими будуть наші реальні кроки із чіткими дедлайнами, нормативно-правовими актами. Все, як має бути, щоби люди розуміли, куди ми рухаємось і що ми робимо", — пояснила Верещук.

Наразі триває процес ухвалення держбюджету на 2022 рік. Обговорюватиметься збільшення фінансування реалізації Стратегії з деокупації Криму

"Упродовж найближчих днів я зустрічаюся з міністром фінансів паном [Сергієм] Марченком. Ми домовилися, що переглянемо цифри щодо збільшення цих бюджетів. Ми подивилися, які програми працюють, які себе зарекомендували з позитивного боку, які чекають на вкладення. Наприклад, мені як колишньому меру дуже подобається програма "Бюджет участі". Тобто коли громадам дають гроші з центральної влади, а самі громади вирішують, якими будуть проєкти. І на це закладено 50 млн грн. Тобто це достатньо. Я працюватиму над тим, щоби місцеві громади підіймалися, ставали активними, особливо на суміжній території, щоби показати, як можна керувати у себе самим", — деталізувала глава Мінреінтеграції.

Кримська платформа — майданчик, який підніме питання деокупації українського півострова на міжнародний рівень. І може вплинути на політику Росії щодо цього.

"Я не думаю, що Росія піде на те, щоби включити питання Криму до Нормандського формату. Вони категорично проти. Я думаю, що Кримська платформа — це саме той міжнародний майданчик, який дасть старт таким перемовинам. І рано чи пізно Росія має сісти за стіл перемовин щодо Криму", — резюмувала Верещук.

Повна версія інтерв’ю: Моє завдання — допомогти людям: велике інтерв'ю з новою очільницею Мінреінтеграції Іриною Верещук

Нагадаємо, майданчик із деокупації нашого півострова — Кримська платформа. Після установчого саміту, що відбувся 23 серпня, до неї приєднаються ще кілька країн. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, цей процес перебуває вже на фінальній стадії.

Читайте також: На приєднання ООН до Кримської платформи сподівається Україна — заява МЗС

Медіа-партнери
Прямий ефір