Рано чи пізно Москві доведеться відповідати, — посередництво Туреччини у перемовинах із РФ прокоментував експерт (ВІДЕО)

Валентин Гладких. Фото: kanaldom.tv

Участь Туреччини у мирних перемовинах між Україною та Росією може допомогти українській стороні зміцнити свої позиції, а також актуалізує українське питання у міжнародному політичному порядку. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів політичний експерт Валентин Гладких.

"Ми вкотре бачимо, як Україна намагається знайти ключ до розв'язання цієї проблеми. І бачимо, як Російська Федерація продовжує стояти на своєму, що вкотре свідчить про те, що Росія не зацікавлена ​​у мирному розв'язанні конфлікту як на Донбасі, так і з Кримом", — наголосив експерт.

Посередництво Туреччини у мирних перемовинах між Києвом та Москвою може стати для України передумовою для дипломатичних успіхів і дасть українській стороні додаткові козирі.

"Думаю, світова спільнота також відреагує на відсутність готовності у Російської Федерації шукати свої якісь альтернативні способи рухатися мирним шляхом. Тому що виходить, що є Мінські угоди, є Нормандський формат, є риторика про те, що все зайшло в глухий кут. І є прагнення України якимось чином вийти з цього глухого кута. Говорять про [участь у мирних перемовинах] США, тепер ставлять питання про те, що, можливо, Туреччина буде. Президент [України Володимир Зеленський] неодноразово говорив про те, що ми працюємо над планом "Б". Можливо, це також частина плану "Б"", — продовжив Гладких.

Тим часом з боку Москви, як і раніше, демонструється відсутність готовності активізувати формати мирних переговорів.

"Тобто вони готові й надалі підкидати дрова до цього конфлікту, щоб використати його як інструмент тиску на Українську державу з метою нав'язування Україні якихось своїх вимог і зрештою змусити Україну відмовитися від частини державного суверенітету й рухатися в річищі національних інтересів Російської Федерації. Ось основна логіка росіян", — акцентував політолог.

Щоб посилити власні позиції, Україні необхідно продовжувати курс реформ, зміцнювати економіку, оборонний сектор та працювати на дипломатичному фронті.

"Щоб усе ж таки змусити Росію зрозуміти, що так, як вони хочуть, не буде. Що те, що вони зробили з Донбасом, — це глухий кут і катастрофа. І що їм за це доведеться рано чи пізно відповідати", — підсумував політичний експерт.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": засідання фракції "Слуга народу", ймовірність нападу РФ та COVID-штам "омікрон"

Нагадаємо, Туреччина може стати посередником у перемовинах між Україною та Росією. Як заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, Анкара зацікавлена ​​у тому, щоб у регіоні встановився мир.

"Туреччина виступає за забезпечення миру з акцентом на становище кримських татар. Ми неодноразово обговорювали це питання з Росією. Контакти тривають. Сподіваємося, що регіон не перетвориться на зону бойових дій і запанує мир. Анкара виступає за позитивний розвиток процесів. Туреччина готова до посередництва. Готова обговорювати це питання зі сторонами", — заявив Ердоган.

Раніше Туреччина вже виступала посередником у процесі одночасного звільнення утримуваних осіб між Києвом та Москвою.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово виступав з ініціативою сісти за стіл мирних перемовин із президентом Росії Володимиром Путіним. Проте Росія не демонструє готовності до мирних процесів.

Читайте також: Перемовини Зеленського з Путіним були б позитивним кроком, — Верещук

Прямий ефір