Украина наш дом

Ракета з "Бука" — єдина причина катастрофи рейсу MH17: результати другого дня слухань в Гаазі (ВІДЕО)

Місце катастрофи "Боїнга" рейсу МH17. Фото: 24tv.ua

Вибух ракети, випущеної з зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) "Бук", суд в Гаазі назвав єдиною причиною катастрофи пасажирського літака рейсу MH17. Такий вердикт виніс головуючий суддя у другий день слухань у справі про катастрофу "Боїнга" над непідконтрольною Україні частиною Донбасу в 2014 році, повідомляє телеканал "Дом".

Слухання справи про катастрофу рейсу МН17 по суті в Окружному суді Гааги в Нідерландах почали 7 червня. Сьогодні, 8 червня, відбулося друге засідання, під час якого суд з'ясовував, з якої установки був збитий "Боїнг", звідки саме запускали ракету, а також яка роль в цьому чотирьох підсудних.

"Експерти заявили, що ударні ушкодження на фюзеляжі літака відповідають тим, які завдають боєголовки ракет, випущених їх зенітно-ракетної установки "Бук". Жодне з виявлених пошкоджень не вибивається із цієї картини і не могло бути нанесено ніякою іншою, легшою або важчою зенітно-ракетною системою", — сказав головуючий суддя Хендрік Стейнхейс.

На засіданні також продемонстрували фото частини корпусу ракети, яку випустили по літаку.

"У частині лонжерона літака був виявлений металевий уламок. Фрагмент був вивчений фахівцями, і вони дійшли висновку, що він відповідає затворній пластині ракети з установки "Бук", — зазначив Стейнхейс.

Після заслуховування висновків експертів суд оголосив перерву до 9 червня.

Родичі жертв трагедії, які також приїхали в суд, відзначають, що таке масове вбивство не можна залишати без покарання.

"Моє горе не піде ніколи. Я втратив свою доньку. Але я вірю, що коли-небудь правосуддя настане. Винні у цій трагедії навряд чи будуть відбувати покарання в нідерландській в'язниці. Але справедливість означає, що таке вбивство, масове вбивство, не залишиться без покарання. Вбити стільки людей і просто піти з місця трагедії? Ні, ми такого не можемо прийняти. І світ такого теж не прийме", — говорить батько жертви катастрофи MH17 Ханс де Борст.

Читайте також: Рейс MH17: нові докази провини РФ у збиванні літака опублікували ЗМІ (ВІДЕО)

"Боїнг 777", що летів рейсом МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий в небі над непідконтрольною територією Донбасу 17 липня 2014 року. Загинули всі, хто був на борту — 298 пасажирів і членів екіпажу.

Незалежні розслідувачі стверджують, що по літаку випустили ракету з установки "Бук", що належить російській 53-й зенітно-ракетній бригаді з Курська. У 2018 році влада Нідерландів та Австралії, чиї громадяни були на борту літака, офіційно звинуватили Росію в катастрофі.

Прямий ефір