Украина наш дом

Радіаційна загроза через дії РФ на ЗАЕС та жорстокі бої на Донбасі: Зеленський підбив підсумки 171-ї доби війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Кожен день перебування російського контингенту на території Запорізької атомної станції та в сусідніх районах настільки збільшує радіаційну загрозу для Європи, що навіть у пікові моменти протистояння в період холодної війни такого не було. Про це сьогодні, 13 серпня, у своєму зверненні за підсумками 171-ї доби війни заявив президент України Володимир Зеленський, інформує "Дом".

"Особливо хочу сьогодні звернутися до мешканців Нікополя, Марганця, Енергодара, Кривого Рогу, Запоріжжя та всіх інших наших міст і громад Дніпропетровської та Запорізької областей. Окупанти намагаються надзвичайно цинічно залякувати людей, використовуючи Запорізьку атомну станцію. Вони фактично прикриваються станцією, щоб обстрілювати Нікополь і Марганець. Вони влаштовують постійні провокації з обстрілами території АЕС і намагаються нагнати на цей напрямок свої додаткові сили, щоб іще більше шантажувати нашу державу та весь вільний світ", — сказав президент.

Зеленський акцентував, що російський шантаж тільки мобілізує ще більше глобальних зусиль для протистояння терору.

"Кожен день перебування російського контингенту на території Запорізької АЕС та в сусідніх районах нашої держави настільки збільшує радіаційну загрозу для Європи, що навіть у пікові моменти протистояння в часи холодної війни такого не було", — наголосив він.

Й на це має бути потужна реакція. Президент запевнив, що українські дипломати й представники держав-партнерів зроблять усе, щоб нові санкції проти Росії обов’язково блокували російську атомну галузь.

"І абсолютно всі посадовці держави-терориста, а також ті, хто їм допомагає в цій шантажистській операції з атомною станцією, мають відповідати в міжнародному суді. Це обов’язково буде. А кожен російський військовий, який або стріляє по станції, або стріляє, прикриваючись станцією, повинен розуміти, що стає особливою мішенню для нашої розвідки, для наших спецслужб, для нашої армії", — заявив Зеленський.

Він доповів, що жорстокі бої тривають на Донбасі. Найгарячіші точки фронту на цьому напрямку без змін — Авдіївка, Марʼїнка, Піски, Бахмут і весь відповідний напрямок.

"Росія відправила туди просто колосальний обсяг своїх воєнних ресурсів — артилерія, техніка, люди. Всі наші захисники й захисниці там — просто герої", — зазначив глава держави.

Президент запевнив, що на Харківщині українська оборона міцна, і намагання окупантів атакувати постійно провалюються.

"Боротьба на півдні країни дає хороші новини про знищення сил і засобів російської армії. Жодного дня не втрачаємо — зменшуємо потенціал окупантів", — додав він.

Триває експорт українського зерна Чорним морем, який розпочався 1 серпня. За цей час з українських портів загалом вийшли 16 суден із зерном для семи країн на трьох континентах —  Європа, Азія, Африка. На борту суден майже пів мільйона тонн агропродукції: кукурудза, пшениця, соняшникова олія, соя та інші товари, необхідні світовому ринку.

"Це вже дало змогу знизити гостроту продовольчої кризи, дало певну надію на спокій країнам-споживачам нашої агропродукції. І в перспективі може допомогти повністю зняти продовольчу кризу з глобального порядку денного. Звичайно, якщо партнери забезпечать виконання безпекової частини ініціативи та не допустять російських провокацій і терору на морі чи проти наших портів", — сказав президент України.

Вже прибув і перший корабель під завантаження в межах Світової продовольчої програми ООН — це постачання зерна, зокрема, для Ефіопії, де особливо жорстка ситуація з голодом. Зараз судно готується до відправлення з порту "Південний".

"Для України це має помітну користь. За неповних два тижні з трьох наших портів — "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" — вдалося експортувати такий обсяг, який дорівнює всьому аграрному експорту автотранспортом за липень і більш як двом третинам експорту залізницею за минулий місяць", — повідомив Зеленський.

Прямий ефір