Украина наш дом

"Питна вода — взагалі дефіцит": про ситуацію в захоплених росіянами містах Луганщини розповів Гайдай

Луганщина. Фото: Гайдай/telegram

В окупованих майже три місяці містах Луганської області — Кремінній, Попасній, Рубіжному — не працює жоден банкомант, загарбники навіть не намагаються їх перепрограмувати. Аналогічна ситуація і в Лисичанську з Сєвєродонецьком. Про це сьогодні, 29 липня, повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, інформує "Дом".

"Загарбники не в змозі відновити не лише водо-, газо- та електропостачання, а навіть елементарне — інтернет-зв'язок для роботи банківської системи. Грошовий обіг на рівні радянської "сберкассы", — повідомив Гайдай.

Він додав, позаяк про відкриття банків та роботу банкоматів не йдеться, пенсіонери, які добровільно діляться з окупантом своїми персональними даними, навіть не знають, чи видаватимуть їм готівку після так званого "референдуму" у вересні.

За словами голови ОВА, з водою ситуація взагалі кепська. Поки населені пункти контролювалися українською владою, рятувальники після руйнування системи водопостачання до останнього забезпечували підвіз води — і питної, і технічної.

"Окупаційна влада пообіцяла швидко відремонтувати все те, що сама й знищила, але спливає місяць за місяцем, а в містах лише встановлюють ємності для наповнення технічною водою. Потрібно прийти, відстояти чергу і, можливо, вдасться повернутися додому не з порожніми руками. Питна вода — взагалі дефіцит", — розповів Гайдай.

Голова Луганської ОВА також повідомив, що протягом 28 липня росіяни вдарили по регіону 4 ракетами, 13 разів застосовували ствольну, реактивну артилерію та міномети.

"Розвідувальні групи ворога намагаються знайти слабкі місця у нашій обороні, уточнити позиції українських військ. Атакують із різних сторін. Декілька разів застосовували авіацію. Наші захисники відбили шість штурмових спроб росіян, які вимушені були відійти з втратами", — проінформував Сергій Гайдай.

Читайте також: Донбас обійдеться Росії дорожче, ніж Крим: інтерв'ю з ексзаступником голови Центробанку РФ Сергієм Алексашенком

Прямий ефір