Намагаються розібратися: про реакцію жителів Криму на закон про корінні народи розповів активіст

Крымскотатарский флаг. Фото: qha.com.ua

Кримчани позитивно сприйняли закон про корінні народи, який 21 липня підписав президент України Володимир Зеленський. Про це у програмі "На самом деле" телеканалу "Дом" розповів громадський активіст (Сімферополь. Крим) Наріман Джелял.

Він уточнив, що роз'яснює кримчанам суть та принципи дії закону, й доповнив, що його слід доопрацювати, щоб підвищити ефективність у контексті захисту прав корінних народів, зокрема кримськотатарського.

"Навіть якщо б у цьому законі була лише одна стаття, в якій би йшлося про те, що офіційно на найвищому юридичному рівні кримськотатарський народ визнаний корінним народом України, все — можна було би ставити підписи та завершувати розмову. Але там є ще дуже багато корисного, позитивного, над чим ще належить багато попрацювати, й на це спрямовані наші зусилля", — наголосив Джелял.

Кримчани вивчають закон, щоб зрозуміти, які практичні можливості він може відкрити для повернення Криму під українську юрисдикцію.

"Люди тепер тільки намагаються оцінити, як у практичній площині це дозволить їм нарешті повернутися до України. Тому що найбільш часто ставиться питання: "Коли нарешті вся ця ситуація закінчиться, і ми просто спокійно житимемо, й радітимемо життю, як це було раніше?". Це хвилює людей передусім", — деталізував Джелял.

Повна версія інтерв’ю: Дати Росії по руках: "Кримську платформу" обговорюємо з Рефатом Чубаровим і Наріманом Джелялем

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 21 липня підписав закон про корінні народи України. Зокрема, документом визнаються представницькі органи корінних народів.

Читайте також: Росія боїться кримських татар: про ситуацію в Криму говоримо з Ескендером Барієвим

Медіа-партнери
Прямий ефір