На п'ять нових штамів чекають в Україні — чому важливо вакцинуватися від грипу (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: swtimes.com

П'ять нових штамів грипу будуть циркулювати в Україні в цьому епідсезоні. Лікарі наголошують, що найкраща профілактика хвороби — це вакцинація. Отримувати щеплення можна вже зараз, інформує "Дом".

Таке звичне сезонне захворювання, як грип, може бути дуже небезпечним. І хоча минулого року карантин допоміг уникнути високого рівня захворюваності на грип, в цей раз ситуація може загостритися.

"У цьому сезоні ми бачимо, що планується більше відкритих закладів. Люди вакциновані від коронавірусу, але не від грипу — вони будуть комунікувати, а заклади не будуть закриватися. Принаймні, у багатьох регіонах. Торік мало хто перехворів, і підкріплення імунітету, навіть таким чином, не відбулося. Це теж може привести до більшої інтенсивності перенесення навіть звичайними людьми, які не мають хронічних захворювань", — повідомила "Дому" міністерка охорони здоров'я України (2019-2020 рр.) Зоряна Скалецька.

Грип має на організм довгостроковий негативний вплив. Найгірше його переносять люди з хронічними захворюваннями. Медики однозначно рекомендують робити щеплення від нього, однак багато громадян цю процедуру ігнорують.

"Якось не бачу в цьому особливої ​​потреби, вакцинуватися від грипу… Я особливо не хворію... Просто не хочу, ну і все, бажання у мене такого немає... Поки немає", — поділилися жителі Києва.

Навіть якщо отримане щеплення від коронавірусу, лікарі радять не нехтувати вакцинацією від грипу.

"Попередній рік свідчить про те, що у нас не виникало ускладнень і проблем у людей, які пройшли вакцинацію — і одну, і другу. Це досвід поки що південної півкулі, оскільки там цей процес вже йде. І будемо сподіватися, що так само пройде й у нас, поки немає підстав турбуватися", — повідомила експертка Міністерства охорони здоров'я за спеціальністю "Епідеміологія" Наталія Виноград.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я, щеплення проти грипу зменшує ризик смерті на 80%, а ймовірність тяжкого перебігу хвороби та ускладнень — на 60%.

Читайте також: Не від COVID-19 — виробництво української вакцини анонсували у МОЗ

Медіа-партнери
Прямий ефір