Украина наш дом

Путін розуміє лише силу — економічну чи військову, — сенатор США про підтримку України

Річард Блументал. Фото: ap.org

Уряд та народ США підтримують Україну у протистоянні російській агресії. Штати й надалі допомагатимуть озброєнням, а також розвиватимуть інші сфери українсько-американських взаємин. Про це сьогодні, 17 січня, у коментарі телеканалу "Дом" заявив сенатор США від штату Коннектикут, член Демократичної партії Річард Блументал.

"Я думаю, ми маємо ввести санкції проти Путіна, якщо є питання проти України. Путін розуміє лише силу — це економічна чи військова сила. Ми повинні постачати до України зброю, а ще санкції чинитимуть величезний тиск. Ми повинні залишатися на висоті", — сказав він.

Блументал наголосив, що у Конгресі США загалом і в Сенаті зокрема відзначається єдність щодо підтримки України.

"Існує величезна єдність. І наш уряд, і що важливіше — наш народ підтримують Україну. Ми визнаємо, що Україна бореться за свою незалежність та свободу проти могутнього агресора. Ми продовжуватимемо цю боротьбу", — додав він.

Сенатор нагадав, що США мають кілька сценаріїв на випадок розширення російської агресії щодо України.

"Сценаріїв багато, і зараз дуже багато різних побоювань щодо того, якою є мета Путіна, що він робитиме. Чи вторгнеться він із півночі чи зі сходу, щоб захопити більше територій, чи застосовуватиме методи гібридної війни — кібератаки, військові дії, дезінформацію — Треба бути готовими до будь-яких загроз. Все це призначено для дестабілізації та поділу. Він хоче розділити західні демократії", — зазначив Блументал.

Він упевнений, що українці здатні й надалі протистояти російській агресії.

"Думаю, українці мають одну дуже важливу думку, якої немає у Володимира Путіна, — це любов до свободи та демократії, захисту своєї землі, свого народу. Якщо він вторгнеться, то оборона здолає його", — сказав сенатор.

Блументал запевнив, що у 2022 році Україна також отримуватиме допомогу від США, крім цього українсько-американські взаємини продовжуватимуться і в інших сферах.

"Сполучені Штати надаватимуть військову допомогу у всезростаючому обсязі. Тож Україна зможе захищатися летальною зброєю. Але також є спільний економічний інтерес, а також культурний інтерес — наприклад, у багатьох людей з українським корінням у моєму штаті Коннектикут. І в мене особисто є друзі. Тож у нас дуже сильний баланс дружби та культури", — резюмував він.

Читайте також: Підсумки переговорів США — Росія минулого тижня. Погляд із Вашингтона

Нагадаємо, США підготували 18 різних сценаріїв санкцій у разі подальшого вторгнення Росії на територію України.

Читайте також: США мають 18 сценаріїв на випадок вторгнення Росії до України, — Нуланд

Прямий ефір