Психічні травми: як допомогти дитині під час війни — поради спеціаліста (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: professional.org.ua

Багато українських дітей внаслідок війни отримали серйозні психічні травми, пов'язані з досвідом насильства, як фізичного, так і сексуального, передає "Дом".

"Ми побоюємося, що кількість випадків насильства щодо дітей напевно обчислюватиметься десятками тисяч", — говорить регіональний радник ЮНІСЕФ із захисту дітей у Європі та Центральній Азії Аарон Грінберг.

На щастя, багато дітей залишили зони бойових дій разом із батьками і зараз перебувають у безпеці. Однак те, що вони випробували та побачили, залишиться з ними надовго.

Згідно з дослідженням американського Університету Уейна, травматичні наслідки війни входять до числа найбільш важких життєвих переживань. Так, кожна п'ята дитина, якої торкнувся військовий конфлікт, може зіткнутися з ментальними проблемами. Зокрема, з посттравматичним стресовим, тривожним розладом, депресіями та панічними атаками.

З дітьми, які стали свідками жахів війни, повинні регулярно працювати психологи — визначити стан, діагностувати, виявити причини та скласти план лікування, якщо він необхідний. Допомогти дитині можуть і батьки.

"Дитина дуже залежна від реакції та психологічного відчуття батьків на те, що відбувається. Якщо ми говоримо про посттравматичний синдром у ситуації вже поза війною, дуже важливо, щоб мама і тато давали дитині емоційну, я наголошую, емоційну гарантію того, що вони поруч і вона у безпеці", — каже психологиня Олена Рихальська.

Вона рекомендує не говорити при дитині про жахіття війни, не показувати свій страх, апатію чи тривожність. Понад те, необхідно їй доносити інформацію спокійно, не можна нагнітати. Завдання батьків не дурити, а заспокоювати.

"Дуже важливо не занурювати дитину в стан вашої тривожності. Перше — не дивіться з нею телевізор, де демонструють певні новини. Друге — якщо ви щось обговорюєте з сусідами, один із одним пошепки. Шепіт — це те, що діти чують найкраще. Не обговорюйте, не загострюйте страхи своїх дітей. Необхідно підтримувати їхній психічний стан, пояснюйте, що сьогодні ми у підвалі, а завтра ми зробимо це, після те, зараз така ситуація", — радить Рихальська.

Нагадаємо, за 2,5 місяці війни біженцями стали майже дві третини всіх українських дітей. 226 дітей загинули від дій окупантів, 415 отримали поранення.

Медіа-партнери
Прямий ефір