Проєкт про вимкнення електрики "Є?": розробник Денис Гайдамака розповів про додаток

Денис Гайдамака. Скриншот: kanaldom.tv

В Україні з'явився застосунок "Є?", який охоплює 132 міста й містечка. Додаток дозволяє мешканцям багатоквартирних будинків комунікувати між собою та повідомляють про наявність/відсутність світла. До студії "Ранку Вдома" завітав айтівець, засновник мобільного застосунку "Є?" Денис Гайдамака. Розробник пояснив, чому називає проєкт добросусідським, як працює програма та хто допомагає її удосконалювати.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

Як та коли виникла ідея створити такий додаток?

Ідея виникла якраз тоді, коли почалися масові знеструмлення.  Я часто буваю вдома і моя сусідка весь час допитувалася чи є світло вдома. Водночас у чатах ОСББ і в спільнотах мікрорайонів це питання стало № 1. Тож я вирішив, що потрібно цю проблему якось ліквідувати й зробити інструмент, який допоміг людям обмінюватися такою інформацією. Отак виник добросусідський проєкт.

Як працює застосунок? 

На технічному рівні все дуже просто. Ви додаєте свою адресу і таким чином можете дізнаватися про те, чи є світло та, чи повідомляти своїх сусідів про це. Якщо ви не вдома, вам прийде сповіщення про це або ви можете заглянути в застосунок і побачити, яка ситуація зараз у вашому будинку.

Скільки вже міст України охоплено цим додатком?

Географія проєкту доволі широка. Додаток охоплює всі найбільші міста України. Тобто це обласні центри, селища міського типу це сателіти обласних центрів, в яких є в першу чергу багатоквартирні будинки. Тому що застосунок саме для такого обміну інформацією. Виключення — окуповані території, прикордонні та райони, які знаходяться поблизу місць з активними бойовими діями. Зараз кількість адрес збільшилася вдвічі, від моменту запуску застосунку. Це 650 тисяч адрес. І за моїми приблизними, дуже приблизними підрахунками, застосунком можуть спокійно користуватися вже близько 30 мільйонів наших громадян.

Цей додаток ви самі створили?

Так, це я робив власноруч, своїми зусиллями й своїми ресурсами. Оскільки ідея дуже нагальна і її потрібно було або відкласти й ніколи до неї не повертатися, або швидко робити самому. Вважаю, що зараз кожен з нас повинен робити те, що в його силах, аби допомогти одне одному. Тож я взяв і зробив все сам, і бачу, як це вже приносить користь нашому суспільству, на побутовому рівні.

— Застосунок підходить для всіх операційних систем? 

Наразі застосунок доступний для iOS, але в найближчих планах розробити застосунок для Android. Є така потреба. Тож, користуючись нагодою, хочу запросити розробників програм для Android. Приєднуйтесь, це значно прискорить процес і допоможе розвивати такий інструмент.

— На які труднощі натрапляли, коли розробляли цей додаток?

Перша — відсутність можливості клонувати себе, щоб швидше все зробити (сміється, — ред.). Звісно, це відсутність світла та інвестиції. Можливо, держава зверне увагу, або ІТ-компанія візьме під своє крило цей проєкт. Взагалі на початку мав сумніви, щодо того, коли випускати цей застосунок. Чи випускати його в сирому вигляді, чи доробляти до ідеального стану. Втім, я зрозумів, що людям треба він вже. Зрештою зараз спільно з користувачами його удосконалюю.

— Ви ще й розробляли застосунок, який активно використовують люди з цукровим діабетом. Розкажіть, будь ласка, про нього.

Застосунок називається Sugarrr. Це перший україномовний застосунок для людей з діабетом. Він дозволяє контролювати перебіг захворювання. Згодом цією аналітикою людина зможе ділитися з лікарем. В наших планах, ми розробляли цей проєкт з партнерами, розширити функції і якраз додати можливість обмінюватися актуальною інформацією зі своїм лікарем.

— Чому саме ця ідея?

— Тому що зараз особливо великі запити від українців на український контент, на українські інструменти. Звичайно, що у світі існували й існують популярні застосунки для діабетиків, але вони зазвичай або англомовні, або російськомовні. Торік ми з розробниками отримали невеличкий ґрант від українського фонду стартапів. За три місяці розробили базову версію застосунку Sugarrr, але настали воєнні часи, і довелося продовжувати все власним коштом. Майже рік ми витратили на те, щоб довести продукт до "готового стану". Тепер знову шукаємо інвестиції. Можливо, хтось зверне увагу на застосунок для людей з діабетом Sugarrr, адже здорова нація — це важливий інструмент для перемоги.

Також цікаві гості "Ранку Вдома": Хто такі українці: англомовний курс про культуру України презентували його автори

Медіа-партнери
Прямий ефір