Протести в Казахстані: стрілянина на площі Алмати та заклики до припинення насильства (ВІДЕО)

Протести у Казахстані. Фото: ap.org

МВС Казахстану повідомляє про загибель десятків протестувальників на головній площі Алмати. Стрілянина почалася після того, як близько 50 одиниць військової техніки, зокрема бронетранспортерів, і сотні військових увійшли вранці на площу, де перебували близько 200 протестувальників, інформує "Дом".

По всьому Казахстану діє надзвичайний стан, уряд відправлено у відставку, призупинено роботу банків, відключено інтернет. МВС повідомило про загибель восьми силовиків під час акцій протесту. А Організація Договору про колективну безпеку, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія і Таджикистан, спрямовує до країни миротворців.

"Через 30 років спіральна пружина почада діяти. Послухайте, по всіх нас стріляли. Всі ми пройшли через це, але ніхто з нас не хоче вбивати або тиснути на інших. Будь ласка, приходьте сюди та переконайтеся в цьому на власні очі. Ми показуємо вам обличчя нової країни. У нас, казахського народу, є терпіння. Але нам це набридло. Дивіться, тут наступають солдати. Нехай усі це побачать", — сказав учасник протестів Рафік Жарилкасин.

Прессекретар генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік зазначив, що за ситуацією в Казахстані стежать із тривогою.

"Я думаю, що для всіх учасників цих подій дуже важливо виявляти стриманість, утримуватися від насильства та сприяти діалогу під час розв'язання всіх актуальних питань", — сказав він.

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау також звернувся із закликом до мирного відновлення правопорядку та забезпечення громадянських свобод. Він наголосив, що насильство не є відповіддю у такій напруженій ситуації. За словами Рау, ОБСЄ готова допомогти Казахстану та підтримувати його на шляху політичних реформ за повного дотримання міжнародних зобов'язань.

"Уважно стежу за останніми подіями в Казахстані. Я твердо переконаний, що насильство ніколи не є відповіддю для послаблення такої напруженості. Саме тому я закликаю до мирного повернення до порядку та поваги до демократичних процесів. Права та свободи, зокрема свобода зборів та вираження поглядів, повинні бути захищеними", — повідомив Рау.

Читайте також: Ситуація з українцями в Казахстані — деталі від Кулеби (ВІДЕО)

Нагадаємо, протести в Казахстані розпочалися після стрибка цін на газ. Переросли у зіткнення з силовиками, захоплення адміністративних будівель та аеропортів. У країні запроваджено надзвичайний стан. Президент Республіки Казахстан Касим-Жомарт Токаєв звернувся по допомогу до партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політичного союзу, до складу якого входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан.

Медіа-партнери
Прямий ефір