Протести в Казахстані — відставка уряду та затримання демонстрантів (ВІДЕО)

Уряд Казахстану. Фото: kapital.kz

Уряд Республіки Казахстан пішов у відставку на тлі масових протестів, які охопили країну. Відповідний указ уже підписав президент Касим-Жомарт Токаєв. У регіоні тривають акції протесту проти підвищення цін на пальне. Вже затримали понад 200 демонстрантів, травми зазнали 95 правоохоронців, повідомили у казахстанському МВС, інформує "Дом".

Протести через підвищення цін на зріджений газ розпочалися в неділю, 2 січня, у Мангістауській області. До 4 січня вони охопили майже всі великі міста країни. Стихійні демонстрації переросли у зіткнення з правоохоронцями. В Алмати поліція застосувала сльозогінний газ та світло-шумові гранати для розгону сотень учасників протестів. Урядова комісія пообіцяла мітингувальникам зменшити ціну на газ і дала гарантії не притягувати їх до відповідальності.

"Держапарат дезорієнтований, бо не знає, на кого орієнтуватися, — чи то на першого президента, чи на чинного. Ухвалено відставку уряду, вжито низку заходів, які дають змогу стабілізувати ситуацію. Протестувальники не вимагають якихось кардинальних політичних заходів. Загалом ситуація контролюватиметься, я не думаю, що станеться ситуація за прикладом України чи Киргизстану", — прокоментував становище, що склалося, політолог, директор Центру актуальних досліджень "Альтернатива" (Казахстан) Андрій Чеботарьов.

Читайте також: Газові протести спалахнули в Казахстані: мітинги та штурм держадміністрації — що відбувається (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Казахстані після стрибка цін на зріджений газ із 2 січня відбуваються газові протести.

2 січня на вулиці міст Жанаозен та Актау вийшли багатотисячні мітинги з вимогою знизити вартість газу. Через добу протести охопили усі регіони країни.

4 січня в Алмати відбулися сутички протестувальників та поліції. В одному з міст Мангістауської області мітингувальники спробували взяти штурмом держадміністрацію.

У Казахстані з 1 січня 2022 року ціна за літр зрідженого газу зросла до 120 тенге (0,28 дол. США), демонстранти вимагали зменшити її до 50-60 тенге (0,11 — 0,14 дол.). Зазначимо, що середня зарплата в країні станом на серпень 2021 року становила 256 тис. 455 тенге (590 дол.).

 Читайте також: Протести у Казахстані: у двох регіонах країни запроваджено надзвичайний стан

Медіа-партнери
Прямий ефір