Украина наш дом

"Протестний потенціал людей зашкалює, окупаційну "владу" висміюють": правозахисник про настрої у "Л/ДНР"

В оккупированном Донецке. Фото: Facebook

На території тимчасово окупованої частини Донецької та Луганської областей змінилися настрої жителів щодо окупаційної так званої "влади". Вони дають негативну оцінку окупантам. Протестний потенціал зростає. Про це сьогодні, 26 серпня, в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA розповів правозахисник, засновник громадської організації "Східна правозахисна група" Павло Лисянський, інформує "Дом".

За його словами, спецслужби Російської Федерації кожні 10 днів проводять зріз настроїв на цій тимчасово окупованій території.

"Це завжди була у них така функція, вони це роблять через місцеві окупаційні "адміністрації" тож зараз протестний потенціал людей зашкалює. І його видно не в тому, що вони готові на танки кидатися, вони просто тихо ігнорують "владу", не хочуть йти на ці "референдуми", не виявляють жодної активності щодо "референдумів", негативно висловлюються в магазинах, чергах щодо "влади". Пушиліну прізвисько дали. Його вже як Денис Пушилін ніхто не називає, його називають інакше. І люди цього не приховують, вони говорять про це у чергах, вони вже цю "владу" висміюють. Але це сміх крізь сльози", — розповів Лисянський.

Він пояснив, що окупанти забрали у людей на цих теренах все, що було, — роботу, нормальне навчання, гідне життя, Батьківщину.

"Потім вони почали забирати чоловіків, замість чоловіків живих почали привозити похоронки, тіло — це в кращому разі почали віддавати. І, звісно, ​​люди їх за це ненавидять. Плюс дітей як вони беруть. Куди б вони не зайшли, одразу в них відбувається, як вони кажуть, "денацифікація", йде мілітаризація дітей. І, відповідно, люди, старше покоління, вони це все бачать, розуміють і дають негативну оцінку окупантам. Там на сьогодні, після того, як пройшли ці протести жінок, які викрили місцевих посадовців, які там їх тягали за барки при всіх, там же дуже багато не показано у відкритих джерелах, і не розповідали, як це було, як вони у "МДБ" натовпами ходили, не боячись, вимагали начальника "МДБ", казали: "Дайте ми йому в очі подивимося", офіцеру незаконних збройних формувань", — повідомив Павло Лисянський.

Читайте також: Використовуватимуть масовку для запису звернення до Путіна, — Лисянський про підготовку окупантів до "референдуму"

Нагадаємо, раніше Лисянський висловив думку, що президент РФ Володимир Путін хотів стати "відтворювачем" імперії, але Україна поламала йому всі плани.

Прямий ефір