Промоніторять і конфіскують: як захистять ринок продажу землі від представників "Л/ДНР" та росіян

Иллюстративное фото: epravda.com.ua

Представникам терористичних організацій і країни-агресора Росії заборонено купувати українську землю, продаж якої стартує 1 липня. На цьому в програмі ""Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" акцентував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Законодавством передбачений захист від можливих спроб придбати українську землю з боку представників так званих "ЛНР" і "ДНР", а також росіян.

"У законі є обмежувачі — є заборона на купівлю земель з боку агресора і терористичних організацій. Якщо ж вони якось спробують обійти закон, оформляти угоди через українців — ми будемо це відстежувати. Держава, СБУ та Держгеокадастр. І в разі фіксації такого факту є можливість просто забирати цю землю", — сказав Висоцький.

Законом про ринок землі заборонено продаж землі іноземцям, але громадяни Росії можуть спробувати обійти обмеження, скуповуючи землю через підставних українців. Для цього перед оформленням угоди будуть ретельно перевірятися джерела коштів, якими розплачується покупець.

"Якщо буде момент обходу, тобто домовилися з якимись українцями, які живуть на нашій території, — український паспорт, але гроші звідти. Тут першим моментом буде контроль — звідки гроші. Це треба буде все легалізувати. Не можна купувати за готівку. А якщо оплатили все офіційно, усі податки заплатили й потім факт зв'язку буде знайдений, то держава має право конфіскувати ці землі", — повідомив заступник міністра.

Висоцький зазначив, що спроби незаконного придбання землі передбачаються. Але відкриті реєстри допоможуть відстежувати таки факти не тільки правоохоронцям, але й самим українцям.

"Це передбачається. Ми будемо стежити. Крім того, весь реєстр буде відкритий. Тобто всі люди зможуть заходити й бачити, хто і скільки купує. Це такий фактор, коли й громадяни нам зможуть допомагати. Якщо хтось побачив, що десь там порушення, що щось не так, можна відразу звернутися", — повідомив заступник міністра.

Повна версія інтерв'ю: Ринок землі від А до Я: "Неофициальный разговор" із заступником міністра аграрної політики Тарасом Висоцьким

Нагадаємо, в Україні 33 млн га землі перебувають у приватній власності, від 5 млн га — у комунальній, державній власності. Ринок землі передбачає придбання та продаж виключно приватної землі. На покупку державних або комунальних земель накладено безстрокову заборону, їх можна лише здавати в оренду. А от купувати приватну землю навіть у прифронтових районах підконтрольної Україні території — можна.

Читайте також: Дві партії: про латифундистів в Раді повідомив заступник міністра аграрної політики

Медіа-партнери
Прямий ефір