Програми для підприємців, конфіскація майна росіян, опалювальний сезон — рішення уряду (ВІДЕО)

Денис Шмигаль. Скріншот відео: kanaldom.tv

Сьогодні, 5 серпня, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів чергове засідання уряду та прозвітував про перевірку країни протистояти викликам у безпековій, економічній, енергетичній та соціальній сферах, інформує "Дом".

За його словами, зараз на порядку денному: опалювальний сезон, програми підтримки бізнесу, допомога переселенцям.

Так, дали старт одній із програм єРобота — "Свій сад". Програма вже діє, і в її межах видано перші гранти.

"Вже отримано 6,5 тисяч заявок на створення або розширення наявних підприємств. 6 тисяч заявок на мікрогранти до 250 тисяч гривень. 100 заявок за програмою створення нових теплиць і нових садів. Понад 400 заявок за програмою створення нових переробних підприємств. Усе це вже найближчими місяцями конвертується в тисячі робочих місць", — розповів очільник уряду.

До порядку надання відповідних грантів будуть внесені певні поправки.

Щодо підготовки до опалювального сезону, то, за даними Шмигаля, ця робота щоденна, стан готовності — майже 60%. Зокрема, стан готовності житлових будинків до опалювального сезону 56%, мереж — 57%, об’єктів теплопостачання — 58%. Відремонтовано вже 141 об’єкт теплопостачання. Створюється резервний запас обладнання на випадок пошкодження інфраструктури в опалювальний сезон. На ці потреби уряд виділив 1,4 млрд грн. Енергетична система працювала і працює стабільно. Експорт електроенергії до Європи триває, що дає змогу, зокрема, не підвищувати тарифи для населення, запевнив прем’єр-міністр.

Крім того, уряд продовжує політику підтримки регіонів. Для 7 областей та міста Києва виділено 3,4 млрд грн. Окремо регіони отримали вже майже 5 млрд грн за програмою для купівлі будматеріалів, ліків та інших критично важливих товарів через "Укрзалізницю".

На засіданні також обговорювалося питання конфіскації російського майна та активів в Україні. Наразі сформовано список об'єктів, які розділять на три категорії та передадуть під потреби держави. Це сотні будівель, корпоративних прав, земельних ділянок та фінансових активів. Перша категорія — майно, яке належить російській державі. Друга категорія — активи, які належать підсанкційним громадянам та компаніям із Росії. Третя категорія — активи російських банків.

Читайте також: "Доступна іпотека", урожай зерна, надходження до держбюджету — звернення Шмигаля (ВІДЕО)

Нагадаємо, в Україні від 1 вересня має масово стартувати процес приватизації.

Прямий ефір