Украина наш дом

Тривалість скоротилася: скільки часу займає перетин КПВВ на Донбасі (ІНФОГРАФІКА)

Пересечение КПВВ на Донбассе. Фото: r2p.org.ua

2021 року в порівнянні з 2020 роком скоротився час, необхідний для перетину лінії дотику через контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі. Йдеться про КПВВ "Новотроїцьке" в Донецькій області та "Станиця Луганська" в Луганській області, де з усіх семи КПВВ здійснюється пропуск осіб. Як повідомляє "Дом", про це йдеться в моніторинговому звіті "Перетин лінії розмежування через КПВВ" за квітень 2021 року благодійного фонду "Право на захист", опублікованому сьогодні, 21 травня, на сайті організації.

За даними правозахисників, це обумовлено, насамперед, меншою кількістю людей, які щодня перетинають лінію дотику.

"Ця тенденція менш суттєва зі сторони підконтрольної Україні території (ПУТ), швидше за все через введені там заходи протидії COVID-19 (тести COVID-19, встановлення застосунку "Вдома"). Відносне збільшення тривалості перетину на КПВВ "Новотроїцьке" зі сторони ПУТ — 6% респондентів повідомили, що витрачають понад 2-3 годин — може бути пояснено проблемами з дозволами на цьому КПВВ у 2021 році", — йдеться у звіті.

Загальна кількість перетинів у квітні становила понад 53 тис. В Донецькій області 1 107 осіб здійснили перетин лінії дотику у бік ПУТ, та 932 осіб – у бік НПУТ. У Луганській області, біля 25 тис. осіб перетнули лінію розмежування у бік ПУТ, та біля 26 тис. осіб – у протилежному напрямку.

Як зазначається, процедура перетину залишалася незмінною на обох КПВВ. Але те, що протягом місяця перетин здійснювався лише через два КПВВ, призвело до зменшення кількості перетинів у порівнянні з періодом до введення карантинних обмежень.

"Згідно з даними операції Об’єднаних сил та моніторингу ПнЗ, не було значної різниці у загальній кількості перетинів лінії розмежування у порівнянні з березнем: понад 53 тис. та 52 823 відповідно", — йдеться у звіті.

Зазначимо, що звіт містить інформацію, зібрану БФ "Право на захист" в межах опитування, що регулярно проводиться із червня 2017 року на КПВВ, розташованих в Донецькій ("Майорське", "Мар’їнка", "Гнутове" та "Новотроїцьке") та Луганській ("Станиця Луганська") областях. Опитування є частиною моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту. У квітні було опитано 636 осіб. Серед них 60% становили жінки та 40% — чоловіки.

Читайте також: До Луганська через Росію: студент-переселенець розповів, чого йому вартує побачитися з сім'єю

Як повідомлялося раніше, за 7 місяців функціонування КПВВ "Щастя" у Луганській області не пропустили жодної людини. Роботу пункту блокують представники окремих районів Луганської області.

Прямий ефір