Процес почався — як роблять доступними для всіх українців населені пункти (ВІДЕО)

Иллюстрационное фото: ukrinform.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який регулює питання заміни житла для людей з інвалідністю. Головна вимога — житло повинне бути пристосованим до потреб таких людей. На створення дружніх до всіх без винятку просторів спрямована й ініціатива першої леді країни — Олени Зеленської. Тим, хто робить свої міста, селища та громади доступними для різних сфер життя, допоможе "Альбом безбар'єрних рішень", інформує "Дом".

Житель Києва Олександр Стадніченко понад 25 років прикутий до інвалідного крісла. І кожен день для нього починається з подолання перешкод — на вулиці, в установах, магазинах. І навіть житло, в якому було б зручно пересуватися, шукали роками.

"За цей період ми змінили кілька квартир. Я реально вдячний батькам, які доклали багато зусиль. І ми змогли поміняти квартиру, яка досить адаптована, зручна", — розповів телеканалу "Дом" киянин.

Пандус до дому Олександр проєктував і будував самостійно. Однак це не розв'язало всіх проблем. Високі бордюри, недоступність громадського транспорту, відсутність обладнаних заїздів. Часто недоступний Олександру не тільки звичайний похід у кіно, а навіть гостро необхідний візит до лікаря.

Тема безбар'єрності актуальна не тільки для людей з інвалідністю. Адже в Україні, за статистикою, від 30% до 55% українців належать до маломобільних груп.

"Коли ви прилітаєте з валізою до аеропорту, ви теж маломобільна група населення, коли ви з самокатом або ж дитина з самокатом, або мама з дитячою коляскою — теж. Банально у нас дуже багато людей після інсульту, у яких проблеми з пересуванням, — це дуже-дуже великий пласт населення", — зазначив Стадніченко.

Щоб докорінно змінити таку ситуацію та зробити будь-який простір повністю доступним для всіх людей без винятку, з ініціативи першої леді Олени Зеленської розроблено Національну стратегію зі створення безбар'єрного простору до 2030 року. Одним із результатів цієї роботи став "Альбом безбар'єрних рішень".

"Дослідження доступності міських просторів" — це звіт, який є першим етапом роботи у межах створення "Альбому безбар'єрних рішень". Усі, хто впливає на безбар'єрність міських просторів, зможуть дізнатися про основні проблеми з доступністю в містах та про нормативні документи з відповідями, як не припуститися подібних недоробків у майбутньому.

Лавочки, пандуси, звукові світлофори, тактильна плитка, підіймачі — все це повинно стати нормою в XXI столітті. Однак безбар'єрність — це не тільки про свободу пересування. Це і про можливості працювати, отримувати освіту, користуватися громадським простором.

"Цей процес почався, Олена Зеленська зробила тему бар'єрів видимою, про неї почали говорити. І вже зроблені величезні кроки для того, щоб Україна почала рухатися в напрямку усунення бар'єрів. Зрештою вона стала фундаментом державної політики", — повідомила "Дому" менеджерка громадської організації (ГО) "Безбар'єрність" Оксана Збітнєва.

Розробка "Альбому безбар'єрних рішень" триває. Над ним працюють Міністерство розвитку громад і територій спільно з компанією Big City Lab і ГО "Безбар'єрність". Уже цієї осені буде представлена перша частина альбому.

Читайте також: Масштабний план заходів — як Україну зроблять безбар'єрною для кожного (ВІДЕО)

Нагадаємо, понад 250 заходів для підвищення безбар'єрності анонсували в Україні.

Медіа-партнери
Прямий ефір