Проблеми мешканців Криму з доступом до послуг та їх вирішення обговорили експертки

Скриншот видео ТК "Дом"

Перетин адміністративної лінії та оформлення українських документів — найчастіші питання, з якими мешканці окупованого Криму звертаються до правозахисників. Про це під час телемарафону "День спротиву окупації АР Крим та м. Севастополя" розповіла сокоординаторка громадської організації "Крим.SOS" Ольга Куришко, повідомляє "Дом".

Серед найбільш актуальних питань:

  • перетин адміністративної лінії;
  • оформлення паспортів (для виїзду за кордон та українського);
  • отримання вже оформлених документів, які через пандемію та обмеження з боку РФ забрати складно.

Державна міграційна служба України відреагувала на занепокоєння українців та запевнила, до документи можна забрати, коли з’явиться така можливість. Після цього до правозахисників звернень поменшало, зазначила керівниця "Крим.SOS".

Читайте також: Україна першою в світі прирівняє е-паспорт до паперового, — Федоров

Окремо вона зупинилась на статистиці фактів народження в окупованому Криму, яку збирає організація.

"За минулий рік встановлено 1700 фактів народження, за 2019 — ця цифра в два рази більша. Це означає, що люди не мають можливості за отриманням цієї послуги. Не можуть провести реєстрацію фактів народження дитини. Люди, які проживають на окупованих територіях, та отримали свідоцтво українського зразка — це 13% взагалі", — повідомила Ольга Куришко.

Правозахисниця також розповіла, що через те, що в окупованому Криму не працюють українські мобільні оператори у кримчан виникають проблеми з встановленням додатку "Вдома" під час перетину адмінлінії.

"Інтернет не завжди працює. І не завжди до нього є доступ. Нам розповідали, що прикордонник на свій ризик виходив з людиною, людина намагалася знайти доступ до інтернету, щоб встановити цю програму", — каже Ольга Куришко.

Директорка Директорату євроінтеграції Міністерства цифрової трансформації України Гульсана Мамедієва відповіла, що наразі українські експерти працюють над створенням віртуальних мобільних номерів, які будуть доступні мешканцям окупованих територій та полегшать процедуру ідентифікації.

"В нас є план покриття території України високошвидкісним широкосмуговим інтернетом — за три роки 95% контрольованої території України. Ця проблема також вирішується, і цей доступ до мобільного інтернету буде й на КПВВ, тому що відбувається цифровізація КПВВ, щоб полегшувати та пришвидшувати перетин адмінлінії", — розповіла Гульсана Мамедієва.

Читайте також: Як віртуальна ідентифікація полегшить життя людей в ОРДЛО та Криму, розповіла експертка

Медіа-партнери
Прямий ефір