Украина наш дом

Про протести у Лондоні та виступи в "Охматдиті": Ritusya у проєкті #Муз_Оборона

Українська співачка, авторка пісень і композиторка Ritusya стала гостею нового випуску програми #Муз_Оборона на каналі "Дом". Артистка розповіла про перші дні війни, про те, як допомагала переселенцям та брала участь у протестах проти російської агресії в Лондоні і про виступи перед дітьми в лікарні "Охматдит".

Справжнє ім'я співачки — Анастасія Алєксєєва. Псевдонім Ritusya обраний на честь її бабусі Маргарити. В сім'ї родичку лагідно звали Ритусею.

Свій творчий шлях Ritusya розпочала у 2021 році з пісень про кохання. Слухачі одразу полюбили її романтичні кліпи. Після 24 лютого співачка кардинально змінила свою творчість — тепер її пісні набули іншого сенсу. 

"Співати для мене зараз — це надихати. Ми їздили в лікарню "Охматдит", де я виступала для дітей. Вони, до речі, дуже класно реагують на виступи. Я відчуваю, що роблю важливу справу. Заради цього треба жити", — говорить вона.

24 лютого 2022 року Анастасія Алєксєєва згадує зі страхом. Ранок для співачки почався із вибухів російських ракет о п'ятій ранку. Заради безпеки вона з мамою виїхала в Карпати. Перші два тижні з початку повтомаштабного вторгнення  Анастасія ледь пам'ятає.

"Прокидаєшся, поїв, почитав новини, ліг спати. Я часто плакала, бо не розуміла, що буде далі, чи зможу я колись ще співати", — згадує співачка.

Ritusya. Фото: kanaldom.tv

Окрім музики, Ritusya ще встигає навчатися. Вона вивчає бізнес-менеджмент в університеті Лондона. Тож, коли постало питання, куди далі тікати від війни, співачка одразу обрала столицю Великої Британії.

В Лондоні артистка брала участь у протестах проти російської агресії в Україні. 

"На протестах мене вразило те, що було багато людей старше шестидесяти. Ці люди все життя прожили в Україні, а тепер їм у такому віці довелося їхати у чужу країну з мовою, яку вони абсолютно не розуміють", — ділиться Анастасія.

Ritusya. Фото: kanaldom.tv

Також співачка відвідувала волонтерський центр, де допомагала українським переселенцям. Тоді до Ritusya стало повертатися творче натхнення.  

Пісню "Мої міста" написала композиторка Світлана Кравчук. Співачці вона відразу сподобалася через близький їй поп-r'n'b стиль та відсутність надмірного суму. 

"Вона молитовна. Певний маніфест тому, щоб наші міста омило дощем миру. Хочу побажати українцям багато терпіння. Наша Україна вільна, сильна і буде тільки процвітати", — каже артистка.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір