Украина наш дом

Про повернення до творчості попри війну: гурт DSIDE BAND став гостем проєкту #Муз_Оборона

У суботу, 3 грудня, гостями програми #Муз_Оборона на телеканалі "Дом" стали учасники гурту DSIDE BAND. Хлопці розповіли, як дізналися про початок повномасштабної війни в Україні, про те, що змусило їх повернутися до активного творчого життя, і виконали в студії каналу "Дом" першу, випущену після початку війни, пісню — Nevermore.

DSIDE BAND — перший український бойз-бенд. Хлопці здобули популярність не лише завдяки хітовим композиціям, а й драйвовими хореографічними номерами. 

Історія гурту бере початок у 2016 році. Тоді учасникам було по 13-14 років. Нині DSIDE BAND має чисельну армію фанатів по всій країні, мільйонні перегляди на YouTube, співпрацю з видатними українськими виконавцями і навіть власне серіаліті на YouTube. Після 24 лютого 2022 року репертуар хлопців, як і життя, кардинально змінився. 

Артур народився у Павлограді Дніпропетровської області, Олег — у нині окупованому кримському Джанкої, а Сергій родом із Херсона, який українські захисники звільнили від росіян 11 листопада.

Музиканти зустріли війну в Києві, де працюють та живуть останнім часом.

"Я міг залишитися один, адже мої батьки 24 лютого мали бути в Херсоні. В першу ніч ми ночували в підземному паркінгу. Тоді 25-го на Лівому березі був сильний приліт ракети. Мама тоді сказала: " Напевно, це все. Києва вже не буде", — пригадує учасник DSIDE BAND Сергій Місевра.

8 березня родина Сергія поїхала до родичів на Житомирщину. В Київ повернулися через місяць і більше нікуди не їхали. 

DSIDE BAND. Фото: kanaldom.tv

Олег Гладун із Києва нікуди не виїжджав. 24 лютого його розбудили батьки зі звісткою, що почалася війна. 

"Було дуже страшно, я корив себе за те, що не можу нічого зробити. Мені було погано, але мене намагалися вгамувати і сказати, що треба допомагати тим, чим можемо — дарувати позитивні емоції у цей тяжкий час", — каже Олег.

Арті згадує, що чув сирени, а вибухи — ні. Ніч він провів у метро, де людей з кожною хвилиною ставало все більше і більше. На ранок дивом зміг купити квиток до Павлограда. Наступні два місяці Арті провів там поряд із родиною. Коли повернувся до столиці, влаштувався на роботу в кафе, аби хоч якось заробляти і піднімати економіку країни.

Через кілька місяців після початку війни хлопці зустрілися у танцювальній залі в Києві.

"Я був дуже радий. Саме я був тією людиною, яка хотіла робити щось, щоб відволікати людей від постійних новин", — каже Арті.

Арті з гурту DSIDE BAND. Фото: kanaldom.tv

Сергій додає, що Арті справді був мотиватором, "другом-помічником", який витягав усіх із важкого стану.

"Мені досі важко десь сидіти в той час, коли міста ще окуповані, коли йдуть важкі бої. Але поки ти тут, де ще тихо, там — не тихо. Наші хлопці й дівчата із ЗСУ кажуть, що треба жити. Ми приєднуємося до цих слів — треба жити", — говорить Сергій.

Нещодавно у  DSIDE BAND вийшла пісня Nevermore. Це перша робота колективу після початку повномаштабного вторгнення і перша україномовна. Раніше артисти співали російською.

"Вона про спустошення, яке ми всі відчуваємо всередині. Про біль України і українців. Крик душі", — кажуть хлопці.

Сергій особисто адресує Nevermore і кліп на неї рідному Херсону.

"Дуже хочу подякувати хлопцям і дівчатам, які зараз перебувають на передовій і захищають наше життя, нашу територію. Ви не просто герої, ви наші янголи-охоронці", — каже Сергій.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір