Украина наш дом

Про панічні атаки, нові пісні та віру в перемогу: Люся Кава у проєкті #Муз_Оборона

Гостею програми #Муз_Оборона на телеканалі "Дом" стала українська співачка і молода мама Люся Кава. Артистка розповіла про те, як війна змінила її життя та творчість, а також виконала дві нові пісні — "Дівчинка" і "Незламна".

Люся — справжнє ім'я артистки, а Кавою називали ще її дідуся, згодом — батька і брата. Творчу кар'єру розпочала зовсім нещодавно. До народження сина жінка не уявляла, як можна писати пісні, — для неї це здавалося чимось недосяжним. Але коли стала мамою, почала писати.

До війни Люся Кава створювала і виконувала танцювальну музику. Але війна не лише зруйнувала плани, а й повністю змінила теми подальших пісень артистки.

24 лютого 2022 року для Люсі почалося не лише з тривожних дзвінків близьких і новин. Співачка живе під Києвом, тому прольоти ракет до будинків її друзів бачила і чула особисто.

"Тоді вперше у житті в мене сталася панічна атака. Я не могла зібратися. В мене взагалі дуже сильний характер, але тут просто розклеїлася. Ми не розуміли, що робити, куди їхати, як захистити дитину. Я відчула себе маленькою-маленькою безпорадною дівчинкою. Пісня "Дівчинка" — це пісня мого болю", — пояснює Люся Кава.

Люся Кава. Фото: kanaldom.tv

"Дівчинку" артистка написала у підвалі, на п'ятий день війни. На 10-й день Люся Кава разом із родиною виїхала з Київщини до Кам'янець-Подільського. Там їх прийняли до себе пожити місцеві. Ці люди на місяць стали другою родиною, згадує Люся. Наприкінці квітня вирішили повернутись у Київ. Саме тоді, за кермом, Кава написала пісню "Незламна", яка стала справжнім хітом.

"Зі мною в машині була мама і моя дитина. Було дуже страшно, адже саме я прийняла рішення повертатися. Я взялася за кермо і сказала мамі: "Зараз потрібна особлива пісня". Одразу стала співати, а мама записала це на диктофон. Ця пісня про неймовірне кохання до своєї землі, до своїх людей, до родини. Це пісня про гордість", — розповідає Люся Кава.

Співачка зізнається, що пісня допомагає їй не опускати руки і вірити в перемогу. Тим часом в соцмережі TikTok кількість відео під "Незламну" перевищила 30 000. Люди роблять під неї флешмоби і ставлять танці.

Люся Кава. Фото: kanaldom.tv

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі "Дом" щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі "Дом".

Прямий ефір