Щеплення від COVID-19 на лінії дотику — які вакцини обирають жителі ОРЛО (ВІДЕО)

КПВВ "Станиця Луганська". Фото: kanaldom.tv

Одна з причин, з яких жителі окупованих територій перетинають контрольний пункт в'їзду-виїзду "Станиця Луганська" (Луганська обл.), — бажання вакцинуватися від COVID-19, інформує "Дом".

У вівторок, 4 січня, близько 2 тис. людей пройшли в обидві сторони через КПВВ у Станиці Луганській. Сильна ожеледиця і хуртовина унеможливили роботу електрокарів у буферній зоні. У гуманітарній місії "Проліска" вирішили, що вони повернуться на маршрут після очищення дороги чи покращення погоди. Людей просять утриматися від перетину лінії дотику, щоб уникнути травм та переохолоджень. Але українці, попри негоду, продовжують користуватися КПВВ.

"Люди прямують на підконтрольну територію України з таких причин, як отримання вакцинації, покупка продуктів харчування, а також оформлення пенсій", — коментує пресофіцерка Луганського прикордонного загону Тетяна Летошко.

Мешканка тимчасово непідконтрольного Луганська Леся йде до Станиці Луганської якраз на вакцинацію.

"Я хочу "Пфайзером" (Pfizer). Просто всі діти мої: і зять, і донька — "Пфайзером" вакциновані. Я теж йду, хочу "Пфайзером". Потім спокійно їхати, куди я хочу", — каже Леся.

Центр масової вакцинації у Станиці Луганській розташований неподалік КПВВ — біля будівлі районної адміністрації. Працює щоденно до 18:00. Люди приходять сюди на вакцинацію набагато частіше, ніж у лікарню. У наявності — чотири вакцини: AstraZeneca ("Астразенека"), Moderna ("Модерна"), Pfizer ("Пфайзер") та CoronaVac ("Коронавак).

"У період епідемії, коли була саме хвиля захворюваності, то до центру вакцинації йшло більше людей, бо тут люди — потенційно здорові. А в лікарню люди йдуть і із захворюванням, і там розташований пункт. Тобто люди не хотіли змішуватись: здорові з хворими”, — каже медична сестра центру масової вакцинації у Станиці Луганській Ірина Зотова.

У середньому у двох медустановах Станиці Луганської щодня вакцинується до 70 людей. Із них майже половина — мешканці непідконтрольної Україні території. Одні, за словами медсестри, кажуть, що не довіряють російській вакцині "Спутник". В інших — проблеми з виїздом за кордон.

"Старі люди та ті, хто мають велику кількість хронічних захворювань, обирають "Короновак", — коментує Ірина Зотова.

Молодь та люди, які їдуть за кордон, обирають вакцини AstraZeneca, Pfizer, Moderna.

Із початку масової вакцинації у Станиці Луганській та відкриття там пункту та центру імунізації щеплення від COVID-19 отримали більше, ніж 3 тис. мешканців тимчасово непідконтрольних територій України.

Читайте також: Підсумки 4 січня: візит Борреля, НС на Донеччині та газові протести в Казахстані (ВІДЕО)

Прямий ефір