COVID-вакцинація другою дозою — що потрібно знати про повну імунізацію (ВІДЕО)

Центр масової вакцинації у Херсоні. Фото: kanaldom.tv

В Україні від початку вакцинальної кампанії проти COVID-19 щеплено майже 2 млн громадян, з них кожен четвертий пройшов повний курс, тобто отримав дві дози вакцини. Але багато українців задаються запитаннями що робити, якщо запрошення на другу вакцинацію не прийшло? Коли не пізно зробити друге щеплення? І які з препаратів годяться, якщо зараз в доступі немає вакцини, якої щеплювалися в перший раз? Відповіді на ці питання зібрали кореспонденти телеканалу "Дом".

Наприклад, кияни Іван і Людмила зробили друге щеплення від коронавірусу в центрі масової вакцинації населення. Тепер вони зможуть отримати сертифікат про повну вакцинацію у сімейного лікаря. Хоча на другу вакцинацію в центр запрошують автоматично після першого щеплення, подружжя вирішило перестрахуватися і самі записалися до черги через систему HELSI.me. Оскільки охочих щепитися від коронавірусу з кожним днем ​​в Україні стає все більше і черги ростуть, рекомендують планувати похід за другою дозою заздалегідь.

У центрах масової вакцинації нині використовують препарат CoronaVac. Введення другої дози цієї вакцини рекомендують приблизно на 28 день після першої. Але зрушення в кілька днів не критичне, запевняють лікарі. Вакцинують в будь-який зручний час.

"Вони можуть записатися до "Дії" і, будь ласка, прийти, зробити щеплення. У нас все це є. Бажано мати декларацію з лікарем, тоді простіше нам працювати. Але є черга, що не записані до "Дії", і ми нікому не відмовляємо", — розповіла лікарка-педіатриня, ендокринологиня Ірина Філіпенко.

Якщо ж в країні зараз немає в наявності препарату, яким вакцинували в перший раз, то захист першої дози все одно працює. У цьому запевнила головна спеціалістка МОЗ України зі спеціальності "Епідеміологія" Наталія Виноград. За її словами, можна спокійно чекати на постачання для повної імунізації. А тим, хто виховувався препаратом AstraZeneca, підходять всі дженерики цієї вакцини, незалежно від країни-виробника.

"Це не трагедія, якщо за ту кількість днів, яку сказали — 3 тижні, 3 місяці, ви прийшли, а вакцини раптом немає. Так почекаємо. Ми маємо можливість вже розраховувати на захист першого введення. А надійде вакцина і цією вакциною будемо закривати. Виняток, мабуть, скажу по AstraZeneca. Ми маємо як би 3 назви, але це все AstraZeneca. Covishield — це AstraZeneca", — розповіла Наталія Виноград.

У центрах масової COVID-вакцинації отримати щеплення може кожен українець. Цими вихідними процедуру пройшли понад 250 тис. осіб.

Зазначимо, що, за даними МОЗ станом на 27 червня, в Україні проти COVID-19 щеплено 1 млн 904 тис. 880 осіб, з них отримали 1 дозу — 1 млн 904 тис. 878 осіб. Повністю імунізовані і отримали 2 дози — 579 тис. 888 осіб. Загалом проведено 2 млн 484 тис. 766 щеплень.

Читайте також: Україна — на фінальному етапі запуску COVID-сертифікатів, — Мінцифри

Медіа-партнери
Прямий ефір