Украина наш дом

Природний скеледром: як туристи вчаться підкорювати вершини на Херсонщині (ВІДЕО)

Природный скалодром в Херсонской области. Скрин из видео: kanaldom.tv

Підкорювати скелі вчать туристів у селі Нікольське Херсонської області. Там розташований природний скеледром, який приваблює велику кількість любителів активного відпочинку. Про це йдеться в новому матеріалі циклу "Туристична Україна" телеканалу "Дом".

Туристи зупиняються в наметах на березі річки Інгулка. Насамперед скелелази-початківці проходять теорію — вчаться в'язати вузли, користуватися карабінами і мотузками. І тільки після цього вони відпрацьовують навики на практиці.

Головне в навчанні — безпека, зазначає турист Сергій Шиганян.

"Мотузка страхується нагорі. Людина висить на цій же мотузці, і я її страхую, коли вона вилазить. Далі вже техніка тренувальна, щоб людина могла йти по скелях", — розповідає він про техніку навчання.

Основна складність — навчитися правильно розподілити навантаження. Найбільше навантаження в скелелазінні припадає на ноги, а руки більшою мірою виконують роль страховки, пояснює турист Олександр Синюк.

Висота скель у селі Нікольське досягає десяти метрів, тому це місце ідеально підходить для тренування альпіністів-початківців. Раніше тут також проводили всеукраїнські чемпіонати, розповідає інструктор Микола Шумбасов.

"Тисячі людей лазили на цих скелях. Скелі дуже прості. Це черепашник, який утворився, коли у нас було море. Потім відбулося зниження моря і залишилися такі черепашки. Вони дуже надійні. Тут лазять вже близько 30 років", — говорить інструктор.

Читайте також: Рецепту — понад 5 тис. років: на трипільський борщ запрошують туристів до Вінниччини (ВІДЕО)

Природний скеледром різноманітний за складністю маршрутів — деякі з них зможуть освоїти навіть діти. Сюди також приїжджають ті, хто альпінізмом не захоплюється — щоб отримати насолоду від місцевих краєвидів.

Доїхати до Нікольских скель з Херсона можна на автобусі, машині, велосипеді, або на будь-якому виді водного транспорту.

Нагадаємо, на схилах Херсонського "Гранд-Каньйону" зацвіли дикі іриси. Щоб прогулятися долиною квітів, туди їдуть туристи з усієї України.

Прямий ефір