Русифікація та паспортизація: як окупанти встановлюють на захоплених територіях свої "порядки" (ВІДЕО)

Маріуполь. Фото: ap.org

Ситуація в окупованому російськими військами Маріуполі — більше, ніж гуманітарна катастрофа. У місті зруйновано понад 90% будівель, тисячі людей загинуло, сотні тисяч залишилися без житла, інформує "Дом".

У зруйнованому заблокованому місті немає постійного водопостачання, світла та газу, але там залишаються близько 100 тис. мирних мешканців. Щоб набрати воду, маріупольцям доводиться записуватись у чергу і чекати. Іноді не один день.

"Йдеться про те, що подаватиметься вода, яку вже можна пити. Насправді це абсолютно неправда, тому що ніякого технічного очищення води при водозаборі не відбувається. А вода в тій водоймі, де вони її беруть, старому водосховищі, вона і близько не відповідає санітарним нормам без санітарних обробок, щоб її можна було вживати у їжу", — зазначив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Попри те, що щогодинні бомбардування Маріуполя припинилися, люди продовжують гинути через відсутність медичної допомоги.

"Ситуація з медициною в Маріуполі — катастрофічна. Майже всі місцеві лікарі поїхали з міста, не залишилося вузькопрофільних фахівців. Немає ліків. Хаотичні "постачання" з Російської Федерації та тимчасово окупованій території окремих районів Донецької області не задовольняють навіть елементарні потреби в лікуванні", — повідомила ексуповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у своєму Telegram-каналі.

На вулицях окупованого росіянами Маріуполя працює 12 екранів, де показують російську пропаганду. Її змушують слухати людей, які стоять у чергах за водою чи гуманітарною допомогою, кількість якої скорочується.

Примусова русифікація — те, що поєднує всі окуповані населені пункти України. Російським вчителям та студентам педагогічних вишів пропонують вирушити до так званих відряджень у Херсонську та Запорізьку області. Ще й за нечувані гроші. За русифікацію українських дітей їм обіцяють заплатити у 3, а то й у 4 рази більше, ніж зазвичай.

"Наразі організована робота з відрядження вчителів, методистів та методологів системи освіти для надання допомоги педагогам та супроводу розвитку системи освіти південно-західних територій", — йдеться у тексті оголошення, яке передали педагоги Нижньогородської області Telegram-каналу "Верстка".

Окупаційна влада хоче зробити українців росіянами не лише в думках, а й у документах. У тимчасово захоплених Херсоні та Мелітополі почали роздавати паспорти Російської Федерації.

"При зверненні за паспортом заразом видаються координати для звернення за так званою гуманітарною допомогою. По-друге, обіцяють 10 тис. руб. одноразової допомоги. По-третє, це вже з неофіційних обіцянок, це російська пенсія для пенсіонерів, ну і для тих, хто не з пенсіонерів, збираються це зробити, російська заробітна плата", — розповів політолог, мешканець Херсона Володимир Молчанов.

Проте інформаційну війну на тимчасово окупованих територіях України, всупереч тотальній пропаганді, росіяни сьогодні програють, упевнені експерти. Про це свідчить партизанська активність, яка не дає російській військовій та окупаційній владі, спокійно впроваджувати свою політику.

Читайте також: Окупанти на Херсонщині вже почуваються напружено та посилюють охорону, — Хлань

Прямий ефір