Украина наш дом

Вирок кримським татарам — чергова хвиля репресій проти корінного народу, — прокуратура АРК

Фото: zn.ua

Вирок трьом кримськотатарським політв'язням — Енверу та Різі Омеровим, а також Айдеру Джаппарову, назвали черговою хвилею репресій проти корінного народу Криму.

Про це заявили в прокуратурі АРК, повідомляє телеканал "Дом" з посиланням на пресслужбу відомства.

"Від 13 до 18 років колонії суворого режиму — такий вирок сьогодні винесли російські судді в Ростові-на-Дону трьом кримським татарам за звинуваченням у тероризмі на релігійному ґрунті. Ця чергова хвиля репресій спрямована на дискредитацію представників корінного народу Криму", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що країна-окупант використовує будь-які інструменти для залякування представників корінного народу півострова.

У пресслужбі прокуратури також зазначили, що відомство здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами незаконного переслідування кримських татар на території тимчасово окупованого півострова Крим (чч. 1-2 ст. 146, ч. 2 ст. 162 КК України).

Як відомо, 12 січня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону позбавив волі кримських татар, яких затримали за обвинуваченнями у "здійсненні терористичної діяльності" та участі в організації "Хізб ут-Тахрір".

Читайте також: Українське громадянство кримськотатарських політв’язнів ігнорують слідчі РФ, — адвокат

Прямий ефір