Украина наш дом

Причини пожежі в будинку для літніх у Харкові назвали в Кабміні

Фото: ГСЧС

Причинами пожежі, яка спалахнула у будинку для літніх людей в Харкові 21 січня, стали нехтування правилами протипожежної безпеки і незаконне підключення електроенергії. Про це під час засідання уряду розповів міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, інформує "Дом".

"Висновки: основними причинами виникнення надзвичайної ситуації стали грубе та свідоме порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також підключення до будівлі електро- та газопостачання без отримання спеціальних дозволів", — зазначив Чернишов, звітуючи про роботу спеціальної урядової комісії, яка розслідувала трагедію.

За результатами роботи урядової комісії у Кабміні пропонують Харківській міськраді завершити організацію поховань за рахунок коштів міського бюджету, а Харківській облраді — прийняти рішення про надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих і постраждалим внаслідок трагедії.

Крім цього, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) повинна вдосконалити процедури приєднання до газових та електричних мереж.

За інформацією місцевих адміністрацій, в Україні виявили 786 недержавних закладів, які надають соціальні послуги з тимчасовим або постійним проживанням громадян і не зареєстровані відповідним чином. 620 із цих закладів уже перевірили, перевірку інших планують завершити до 1 березня.

Нагадаємо, 15 осіб загинули внаслідок пожежі в будинку для літніх людей у Харкові, яка сталася 21 січня. Поліція розглядає три версії причини займання. Чотирьом людям оголосили про підозру за фактом пожежі, після чого орендаря будинку взяли під варту.

Через трагедію у Харкові в Україні проводяться перевірки інших закладів для літніх людей.

Читайте також: Понад 1,2 тис. соцоб'єктів перевірили в Україні після пожежі в Харкові (ВІДЕО)

Прямий ефір