Переслідувань та знищення зазнають учасники незалежного профспілкового руху Білорусі — причини (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

В Білорусі тривають політичні репресії. Учасники незалежного профспілкового руху Білорусі зазнають переслідувань та знищення. Ця операція виглядає як тотальна зачистка громадянських об'єднань усередині країни, що залишилися, і ліквідація будь-якої можливості захищати свої права. Самопроголошений президент Олександр Лукашенко дотримується диктаторської системи управління і підтримує війну з Україною, повідомляє "Дом".

19 квітня стало чорним днем ​​історії незалежного профспілкового руху Білорусі. Комітет держбезпеки заарештував понад десять активістів, зокрема майже всіх профспілкових лідерів.

"У Білорусі, як і раніше, тривають затримання, обшуки, тортури в ізоляторах, чиниться тиск на політв'язнів, а незалежні медіапродукти визнаються екстремістськими матеріалами. Застосовуються репресії щодо громадян, які активно висловлюють свою громадянську позицію стосовно війни, розпочатої збройними силами Російської Федерації. Правозахисний центр "Весна" збирає останні факти політичного переслідування 20 квітня", — заявляли у правозахисному центрі "Весна".

Упродовж десятиліть незалежний профспілковий рух Білорусі рішуче виступав проти диктаторського режиму Олександра Лукашенка. Попри жорсткі політичні репресії в країні, вони відкрито засудили вторгнення Росії в Україну та вимагали виведення російських військ з території Білорусі.

"Тут логіка така — будь-який незалежний від влади рух, будь-яка незалежна від влади структура є загрозою", — каже політолог Валерій Карбалевич.

Незалежні профспілки вже 30 років захищають працівників підприємств у суді, протистоять правовій безграмотності, звітують про порушення до Міжнародної організації праці. Це причина того, чому вони такі неугодні уряду і постійно зазнають переслідувань та знищення. Наразі Білоруський конгрес демократичних профспілок (БКДП) налічує близько 10 тисяч членів, що вдвічі менше у порівнянні з 2002 роком.

"Санкції в Білорусі вже вищі за дах, тому Лукашенко вирішив безцеремонно розправитися з останніми демократичними організаціями в країні. Це чесні люди, які відстоювали права кожного працівника Білорусі і нашу можливість чесною працею заробляти", — сказав представник об'єднання "Рабочы Рух" Юрій Ровий.

Білоруські депутати ухвалили у двох читаннях законопроєкт, який передбачає страту за вчинення терактів. Пояснюють це тим, що в країні продовжують діяти "деструктивні сили", які нібито намагаються "розхитати ситуацію", спровокувати "внутрішньодержавну нестабільність та конфлікти".

"Не зупиняючись ні перед чим, вживаються дії щодо виведення з ладу залізничного обладнання та колій, об'єктів стратегічного значення, підпалу житлових будинків, підриву автотранспорту в місцях масового відпочинку та скупчення людей", — заявляв голова Палати представників Республіки Білорусь Володимир Андрійченко.

12 травня Постійна Рада ОБСЄ ухвалила заяву про політичні репресії та смертну кару в Білорусі:

"Зміни в білоруському Кримінальному кодексі та інших законодавчих актах про смертну кару — це не турбота режиму про правосуддя чи покращення правового регулювання, а посилення інструментарію політичних репресій проти противників Лукашенка та білоруського народу, який "наважився" протестувати проти режиму або проти війни в Україні. Справжня мета цих поправок — подальше розширення репресій проти тих, хто захищає демократію, засуджує підтримку білоруським режимом агресивної війни Росії проти України та вимагає, щоб їхні голоси були почуті, а їхні права та свободи дотримувалися".

На початку травня Білорусь оголосила про розгортання сил "спецоперації" вздовж кордону з Україною, а також підрозділів ППО, артилерії та ракетних військ на полігонах на заході країни. На думку британської розвідки, Олександр Лукашенко не дає відмашки на пряму участь армії Білорусі у повномасштабному вторгненні Росії на територію України, ймовірно, побоюючись посилення західних санкцій.

"Президент Білорусі Лукашенко, ймовірно, врівноважує підтримку російського вторгнення бажанням уникнути прямої військової участі з ризиком західних санкцій, відплати України та можливого невдоволення білоруськими збройними силами", — йшлося у повідомленні Міністерства оборони Великої Британії.

У Британії також зазначили, що попри те, що армія Білорусі не брала досі безпосередньої участі у війні, територія цієї країни використовувалася як плацдарм для початкового наступу РФ на Київ та Чернігів, і звідти ж Росія здійснювала бойові авіавильоти та зі своєї території завдавала ракетних ударів по Україні.

Читайте також: Криза в Білорусі — ситуацію оцінили експерти та дали прогноз (ВІДЕО)

Нагадаємо, усього шість країн відкрито підтримують Росію на міжнародній арені. Це Білорусь, Північна Корея, Сирія, Куба, Венесуела, Еритрея. Водночас 141 держава підтримала резолюцію Генеральної асамблеї ООН з вимогою до Росії припинити війну в Україні та вивести війська. За розв'язану проти України війну вже розплачується не лише сама Росія, але й її нечисленні союзники. ВВП Білорусі, яку Олександр Лукашенко перетворив на плацдарм для російської армії, лише у першому кварталі знизився майже на пів відсотка. І це лише початок.

Читайте також: Масова втеча коміків із РФ та Білорусі: як жартується за тоталітаризму (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір