Переслідування і тортури — про порушення прав людини в Криму і ОРДЛО розповіла Amnesty International

Міжнародна організація Amnesty International опублікувала щорічну доповідь про ситуацію з порушенням прав людини в Україні та світі. У ній наголошується, що в 2020 році Україна зіткнулася з кризою системи охорони здоров'я через пандемію коронавірусу. Про це повідомляє "Дом".

У доповіді йдеться про те, що влада країни не змогла запобігти поширенню COVID-19, незважаючи на введені обмеження. Окрім того, сильно постраждали медики. За весь період пандемії захворіла понад 51 тис. медпрацівників, з них 51 помер внаслідок захворювання. Водночас державну компенсацію внаслідок смерті отримала тільки 21 сім'я (станом на листопад 2020 року).

Окрім того, через пандемію сильно погіршилася ситуація в окремих районах Донецької та Луганської областей. Робота КПВВ була обмежена. Водночас окупаційна адміністрація продовжувала арешти, тортури і незаконні затримання в ОРДЛО.

У документі Amnesty International також наголошується, що ситуація з порушенням прав людини погіршилася і в окупованому Криму. У 2020 році тривали як суворі переслідування за правозахисну роботу й інакомислення, так і обмеження роботи ЗМІ. Окупаційна влада продовжувала переслідування правозахисників, зокрема членів "Кримської солідарності", які стикалися з політично вмотивованим кримінальним переслідуванням, переважно за надуманими звинуваченнями щодо нібито членства в "Хізб ут-Тахрір". Такі переслідування супроводжувалися репресивними заходами проти етнічних кримських татар.

Також, за даними організації, в Україні в 2020 році були зафіксовані випадки катувань з боку представників владних структур, а також факти домашнього насильства.

Раніше повідомлялося, що щонайменше 28 тис. кримчан незаконно призвали на службу в армію РФ за сім років окупації півострова.

Читайте також: Коли Європейський суд з прав людини відмовляє українцям, пояснили правозахисники

Прямий ефір