Перетворення вугільних регіонів — стартує урбан-хакатон (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

В Україні стартує конкурс, мета якого — перетворення вугільних регіонів і міст. Учені, інженери, архітектори, дизайнери, урбаністи та екологи повинні представити свої ідеї щодо розвитку інфраструктури таких міст, інформує "Дом".

Займатися конкурсом із трансформації вугільних регіонів, який за задумом організаторів назвали урбан-хакатон, буде Український союз промисловців і підприємців. Ідеться про міста, де розташовані нерентабельні шахти, що підлягають ліквідації. Урбан-хакатон — це, по суті, командні змагання фахівців. Їхнє головне завдання — розробити проєкти, які передбачають створення робочих місць і розвиток економіки шахтарського регіону.

"Український союз промисловців зайнявся цим питанням і почав аналізувати, яким же чином необхідно змінювати цю ситуацію й вийти на якісь алгоритми, коли ця процедура закриття буде насамперед справедливою. По-друге — економічно не такою важкою для місцевого населення, а також буде більш серйозно прорахована з погляду загальних показників економіки регіону з відкриттям нових спеціалізацій", — зазначив віцепрезидент Українського союзу підприємців і промисловців Денис Красніков.

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій зауважують, що трансформація вугільних регіонів — це не просто закриття шахт, а соціальна відповідальність і нові інвестиції.

"Я б сказав, не так закриті, як реструктуризовані або плавно переведені в іншу галузь для того, щоб вони забезпечували іншу роботу", — зазначив перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський.

Він рекомендував організаторам хакатона залучати не тільки айтівців, інженерів, учених, а й безпосередньо шахтарів або тих, хто зараз навчається, щоб отримати цю професію.

Всього планують трансформувати 32 державні шахти. Першими містами стануть Червоноград Львівської області та Мирноград Донецької.

"Ця програма, яку ми пропонуємо, може бути використана як модель для трансформації не тільки пілотних міст, а й усіх наступних міст, в яких будуть закриті шахти. До 2030 року Україна зіткнеться з необхідністю закрити шахти. І за результатами пілотів у Мирнограді та Червонограді доцільно впроваджувати таку програму далі для кожної затвердженої до закриття шахти", — повідомила засновниця хабу інновацій для міст Аліса Банківська.

Розробляти проєкти будуть з урахуванням думки місцевих громадських активістів та експертів. Журі очолить міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов. Також своїм досвідом і технологіями готові поділитися німецькі фахівці та Всесвітній банк.

Читайте такожЦе не про закриття шахт, — про пілотні проєкти у двох містах розповів Шмигаль

Нагадаємо, чому трансформація вугільних регіонів корисна, пояснив Шмигаль.

Прямий ефір