Украина наш дом

Правила пасажирських перевезень змінили через COVID-19 в Україні — перелік нових умов

Карантин в Украине. Фото: apimages.com

В Україні на час карантину затвердили нові правила пасажирських регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту. Вони почнуть діяти від 21 жовтня. Як водії, так і пасажири мають мати документи, що підтверджують їхню COVID-безпечність. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України на засіданні сьогодні, 11 жовтня. Про це інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров'я.

Так, було внесено зміни до постанови №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Передбачається посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епіднебезпеки. Так, від 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у цих регіонах будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів "жовтого" рівня епіднебезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат ПЛР-тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного застосунку Порталу "Дія";
  • негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Як зазначається, відповідні правила не застосовуватимуться до міських та внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник. 

Читайте також: МОЗ затвердило перший перелік професій, для яких COVID-вакцинація є обов’язковою, — хто наступний

Нагадаємо, що в Україні продовжує зростати кількість хворих на коронавірус. Уже наприкінці жовтня очікується пік захворюваності. Водночас фіксуються випадки інфікування і серед вакцинованих. Чому хворіють ті, хто вже щепився, і скільки ще триватиме пандемія — розповіла докторка медичних наук, епідеміологиня Наталія Виноград.

Прямий ефір