Пожежі в Луганській області: як держава допомагає погорільцям (ВІДЕО)

Скрин из видео

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань виникнення пожеж в Луганській області провела виїзне засідання в селищі Сиротине. Члени комісії збираються вже восьмий раз, щоб з'ясувати, чи можна було уникнути таких наслідків і чи всі постраждалі отримали компенсації, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

Сім'я Журавльових, будинок яких згорів у жовтні минулого року, коли пожежа в Сиротиному вирувала кілька днів, вже отримала матеріальну допомогу. Зараз вони відновлюють житло.

Згорілий будинок Журавльових у Сиротино

"300 тис. грн ми отримали від держави. 32 тис. Червоний Хрест відразу нам дав, 3 450 грн дала французька організація і 5 тис. — соцзахист", — каже Раїса Журавльова.

У будинку, в якому сім'ї довелося зимувати, зараз є лише стіл, невелике ліжко і буржуйка. Остання і допомогла їм пережити зимові морози. Журавльові кажуть, що на ремонт житла і згорілої теплиці піде ще рік.

Велика частина житлових будівель в Сиротиному досі стоїть у руїнах.

На сьогодні матеріальну допомогу в розмірі 300 тис. грн отримали власники 388 будинків, решта досі оформляють документи.

"Гроші, які не виплатили минулого року, повернулися до державного бюджету. Але є процедура, і місцева влада знає про неї, тому всім людям потрібно продовжувати готувати свої документи. Будемо також додатково допомагати людям готувати документи. Ми наймемо за свої гроші юриста, який буде в цьому допомагати", — зазначив член тимчасової комісії, народний депутат Максим Ткаченко.

Член тимчасової комісії, народний депутат Максим Ткаченко

В облдержадміністрації пообіцяли розібратися в ситуаціях, коли людям відмовляли в наданні компенсацій.

"Щодо питання, чому були відмови: у кожному районі створено відповідні комісії, які розглядали ці питання. Якщо буде подано перелік, ми піднімемо ці документи, і якщо людина зверталася, і була відмова, то ми дамо аргументовану відповідь", — зазначив директор департаменту з питань цивільного захисту та територіальної охорони Луганської ОДА Олександр Чалий.

Висновки виїзного засідання представники комісії озвучать у Верховній Раді 16 березня.

"Винна система, яку ми маємо зараз у Державній службі України з надзвичайних ситуацій. І тут передусім її треба реформувати. Так само, як реформовано дорожню службу — ДАІ, яка стала патрульною службою, потрібно реформувати і ДСНС, модернізувати технічну базу цієї служби", — наголосив очільник тимчасової слідчої комісії Руслан Горбенко.

Масштабні пожежі в Луганській області вирували влітку і восени 2020 року, внаслідок них загинули 16 осіб. Через шквальний вітер вогонь поширився на понад 30 тис. га. Постраждали 32 населені пункти, повністю згоріли 657 будинків.

Нагадаємо, в гасінні пожежі "на папері" підозрюють працівників ДСНС в Луганській області.

Читайте також: Нардепи приїхали до Сиротиного розслідувати причини пожеж у Луганській області (ФОТО)

Медіа-партнери
Прямий ефір