Украина наш дом

Співає руками: перші в Україні сурдокліпи створює Уляна Шумило з Маріуполя (ВІДЕО)

Уляна Шумило. Фото: svoi.city

Уляна Шумило — сурдоперекладачка з Маріуполя. Вона перекладає мовою жестів новини на одному з регіональних телеканалів, а також робить це на сесіях міської ради. Крім того, вона виконує пісні для людей з порушеннями слуху та створює перші в Україні сурдокліпи, повідомляє "Дом".

Уляна Шумило народилася у батьків із порушеннями слуху та мови. І робить все, щоб у таких людей було якнайменше бар'єрів.

Власне, вивчати мову жестів Уляна почала заради мами. Не хотіла залишати рідну людину наодинці у світі тиші.

"Оскільки в мами є ще й друзі глухонімі, і куди б не прийшли — у них відмова, відмова, відмова, а всередині у мене був такий дух бунтарства. Думаю, як же так, чому? Раніше ж не було сурдоперекладачів у 90-х та 80-х. І мама мене навчила мові жестів і просила: доню, допоможи. Я не одна така в цьому світі", — згадує дівчина.

Вже з п'яти років Уляна супроводжувала маму до лікарні, Пенсійного фонду, соціальних служб. Вона була її слухом та мовою.

Коли стала старшою — намагалася якнайбільше допомагати таким людям. Стала перекладати новини на регіональному каналі та сесії міської ради. Але цього, на її думку, було мало.

"Якось на YouTube побачила естонську сурдоперекладачку, яка перекладає музичний фестиваль, і подумала: чому б не спробувати не фестиваль, а якось сольно", — каже Уляна.

Свій перший сурдокліп Уляна знімала на телефон сорок хвилин. Публіці сподобалося. І вона вирішила не зупинятися. Виконувала пісні мовою жестів, перекладала композиції на музичних фестивалях, записувала нові сурдокліпи.

На думку Уляни, дуже важливо, щоб життя людей з порушеннями слуху та мови не замикалося на будинку, лікарні та соцслужбах. Вона хоче урізноманітнити їхні будні позитивом та радістю.

Цього року в Маріуполі було багато культурних заходів, які відвідали люди з порушеннями слуху та мови. Спеціально для них записали промо-ролики мовою жестів.

Також Уляна записує пробні уроки для тих, хто хоче навчитися азам сурдоперекладу. Вона прагне, щоб в Україні було якнайбільше людей, які розуміють мову жестів.

Її мрія — щоб люди з порушеннями слуху та мови відчули себе потрібними та насолоджувалися життям.

Сьогодні Уляна Шумило працює над новим проєктом. З департаментом культури Маріупольської міськради вона готує сольний концерт для людей із порушеннями слуху та мови. Допомагатимуть їй найкращі міські колективи. Для глядачів Уляна обіцяє сюрприз. Вона не лише співатиме руками, а й стане на пуанти, адже понад вісім років займалася хореографією.

Читайте також: Виставу для людей із вадами слуху вперше показали в Луганському театрі: фоторепортаж "Дому"

Прямий ефір