Повторила відео в соцмережах — потрапила до реанімації: як убезпечити дитину

Ілюстративне фото: depositphotos.com

У м. Чорноморську (Одеська обл.) учениця 4-го класу спробувала імітувати пірсинг язику за допомогою магнітних кульок, і випадково проковтнула їх. Дівчинку врятували хірурги, інформує "Дом".

Батько десятирічної Наді Валентин Арнаут показав магнітні кульки, які лікарі витягли з кишківника доньки.

"Затискаються стінки кишківника, нутрощі людини. І все, і тут уже ніяк їх, тільки хірургічним втручанням", — повідомив він.

Чоловік розповів, що кілька днів тому донька поскаржилася на біль у животі. Пізніше зізналася, що у соцмережах побачила відео про штучний пірсинг язику. Спробувала повторити та випадково проковтнула чотири магніти.

"Вони на рентгені виглядали, ніби вони поспіль. Але насправді вони були склеєні через нутрощі дитини. Їй коли робили операцію — три розрізи зробили у нутрощах, щоби дістати чотири магніти", — зазначив батько Наді.

Лікарі кажуть, що останнім часом такі випадки серед дітей трапляються досить часто. А чим довше магніти перебувають у кишківнику, тим менше шансів повністю врятувати орган і надалі жити звичним життям без спеціальних дієт.

"У чому їхня небезпека, що вони в кишківнику притягують один одного. Між ними потрапляє стінка кишки та викликається перфорація — дірка в кишці. Розвивається перитоніт", — пояснив завідувач відділення інтенсивної терапії дитячої обласної лікарні Володимир Босенко.

Магніти до школи принесли однокласники дівчинки. Вони кажуть, що псевдопірсинг обговорювали, але ніхто, окрім Наді, не намагався повторити дії на відео.

"Діти мені розповідали, що вона грала ними кілька днів у школі, і що вона проковтнула. Ніхто навіть на це не звертав уваги, не повірив їй ніхто. Вона життєрадісна дівчинка, весела, любить пожартувати", — розповіла класна керівниця Наді Віталіна Чайка.

Психологи кажуть: забороняти школярам користуватися гаджетами, щоб уникнути впливу соцмереж — марно. Краще зайняти підлітків додатковими курсами чи спортом. Крім того, щоб дитина не намагалася подібним чином привернути до себе увагу — частіше хвалити.

"Найбільше схильні до емоційно ось таких "ігор" — це з 7 до 11 років. Діти цього віку лише вчаться формувати соціальні кордони. Тобто для них у будь-якому випадку важливий герой, лідер", — розповіла "Дому" психолог Лариса Карпова.

Наразі, за словами медиків, Надя йде на поправку. Після повного одужання дівчинка зможе повернутись до звичного життя.

Читайте також: Обставини масового отруєння дітей у школі-інтернаті на Луганщині з'ясовує поліція

Медіа-партнери
Прямий ефір