Чи вплинула вакцинація на зниження числа хворих COVID-19, повідомили в Донецькій ОДА

Алексей Мацука и Александр Педенко. Фото: kanaldom.tv

Перша партія вакцини CoviShield для Донецької області склала 21 200 доз, станом на сьогодні, 7 квітня, перше щеплення отримали 14 624 особи. Про це в студії регіонального бюро телеканалу "Дом" в Краматорську розповів Олександр Педенко, заступник начальника департаменту стратегічного розвитку охорони здоров'я Донецької обласної державної адміністрації.

Він нагадав, що на першому етапі вакцинації щеплення в області отримали військовослужбовці, а також медпрацівники COVID-лікарень і "нековідних" стаціонарів.

Зараз на другому етапі вакцинують:

  • соціальних працівників;
  • першу ланку медицини;
  • людей віком 80+.

"Також було дозволено вакцинувати представників МВС, СБУ, представників критичних інфраструктур, які здійснюють охоронну діяльність держави", — додав Педенко.

Він зазначив, що область з січня перебуває в "помаранчевій" зоні по епідситуації. Причина: перевищено поріг захворюваності респіраторними інфекціями, зокрема на грип, коронавірус.

"На сьогодні епідпоріг перевищено на 55,5% і становить 155,5%. Допустима норма — до 100%. Й ось це нас утримує в "помаранчевій" зоні", — пояснив представник обласного управління охорони здоров'я.

Крім цього є ще п'ять показників, які відстежуються щодня Міністерством охорони здоров'я, Центром громадського здоров'я МОЗ України. І якщо два з них перевищують норму — область переходить з "помаранчевої" зони до "червоної".

"З цих п'яти показників у нас перевищує допустиму норму один — рівень госпіталізації. Якщо допустимий показник це 60 на 100 тис. населення, то у нас він вище 60-ти. На сьогодні це — 65,7%", — додав Олександр Педенко.

Проте рівень поширення COVID-19 в окремих громадах знаходиться "на межі." Наприклад, це стосується Краматорська, Часовоярської громади, Торецької громади. Для деяких територій приймається рішення про посилення карантинних обмежень.

"Якщо в усій області діють обмеження "помаранчевої" зони, то окремі громади можуть їх посилювати. Послаблювати — не можуть", — акцентував Педенко.

Наприклад, в деяких містах, зокрема в Краматорську, школу відвідують певні класи, або навчальні заклади повністю переходять на дистанційне навчання. Також міста припиняють роботу розважальних закладів.

"І такі заходи щодо посилення карантинного режиму мають результати. Так, по Краматорську є щоденне зниження захворюваності. Якщо раніше на день реєстрували більше сотні хворих на коронавірус — 150, 200 осіб — то за 6 квітня зареєстровано 71 або 72 хворих", — сказав Педенко.

Він повідомив, що на процес зниження рівня захворюваності COVID-19  вакцинація поки особливо не впливає.

"Вакцинація поки на це не впливає. Вплив вакцинації буде трохи пізніше. Тому що наші мешканці отримали тільки одну дозу. А про повноцінний імунітет будемо говорити, коли отримають дві дози. А зараз на зниження рівня захворюваності впливає зменшення перебування людей в місцях масового скупчення", — резюмував Олександр Педенко.

Читайте також: Телеканал "Дом" відкрив перше бюро в Донецькій області (ФОТО, ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір