Чи спричинить підписання ленд-лізу ескалацію військової агресії з боку РФ — думка експерта

Иллюстративное фото: Facebook/U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Підписання закону про ленд-ліз для України може сприяти певній військовій ескалації з боку Російської Федерації. Проте звертати увагу на російську риторику немає сенсу, адже вона є фальшивою і не дає можливості зрозуміти справжні цілі Росії. Таку думку озвучив сьогодні, 10 травня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів  "Дом" та UA американіст, директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.

"Нам уже на риторику особливо немає сенсу звертати увагу російську. Справа в тому, що вона наскрізь фальшива, вона не дає нам можливості зрозуміти їхні справжні цілі та справжні завдання. Тому що все з точністю до навпаки вимовляється і робиться. Агресія проти України продовжиться, незалежно від того, що роблять або не роблять Сполучені Штати Америки та інші союзники, які нам допомагають. Ескалація може бути, а може, і не бути", — сказав Дубовик.

Він зазначив, що в даному випадку більшість експертів вважають, що насправді слабкість та відмова від підтримки України з боку Заходу сприяли би більшій ескалації з боку Росії. А постачання озброєнь для України, вирівнювання асиметрії у співвідношенні військових сил між Україною та Росією може навпаки сприяти деескалації з боку РФ. Плюс санкції, які чинять певний тиск на російську економіку.

"Я думаю, навряд чи тут можна очікувати ескалації. Значною мірою російські загрози проти різних країн Європи сьогодні виглядають дещо натягнутими, і такими порожніми, холостими. Тому що всі бачать, як російська армія застрягла в Україні, і не в змозі виконати завдання, які вона ставила перед собою принаймні в ті терміни, які спочатку озвучувалися", — каже Дубовик.

Він також наголосив, що інші держави вже розуміють, що Росія не має додаткових сил, окремих, вільних зараз резервів для того, щоб напасти, наприклад, на країни Балтії, Фінляндію, Польщу чи Румунію.

Читайте також: Як працюватиме ленд-ліз та в чому його переваги для України, пояснив експерт

Нагадаємо, 9 травня президент США Байден підписав ухвалений раніше американським парламентом закон про ленд-ліз для України.

Прямий ефір