Повільність у постачанні західної зброї пояснив експерт (ВІДЕО)

Андрій Римарук. Фото: ukrinform

Постачання західного озброєння Україні — тривалий бюрократичний процес, який включає кілька етапів. Про це сьогодні, 23 червня, в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів керівник військового відділу БФ "Повернись живим" Андрій Римарук.

За його словами, процес передачі Україні західного озброєння включає переговори військових та дипломатів, навчання, логістику тощо.

"Нам би всім хотілося, щоб воно [озброєння] приходило якнайшвидше, і ми його якнайшвидше освоювали. Але це дуже тривалий бюрократичний процес. Перший етап — це переговори на дипломатичному рівні та переговори на військовому рівні. Спілкуються дипломати, спілкуються з військовими, яке саме озброєння треба... Потім той чи інший наш партнер ухвалює рішення, скільки ми даємо... Потім третій етап: запрошуються люди за кордон, наші фахівці, військові інструктори... Вони проходять досить тривалий процес навчання: тиждень, два, а іноді й три. Вони повертаються, потім йде четвертий етап: логістика, постачання цього озброєння в Україну. Починається вже п'ятий етап: навчання військових розрахунків тут, усередині України. І тільки потім вся ця техніка потрапляє на фронт і починає застосовуватися... Якщо ми говоримо про радянське озброєння, на якому ми воюємо, так, тут просто питання логістики. І тему закрито", — прокоментував Римарук.

Водночас він зазначив, що постачання західної зброї — це не лише питання ефективного відбиття російської агресії, а й можливість нарешті переозброїти українську армію у відповідності до західних стандартів.

"Ми довгі роки говорили про реформу армії, ми довгі роки говорили про переозброєння армії, але практично нічого не робили. Другий виток війни змусив нас переходити на сучасне озброєння, яке ми зараз отримуємо від міжнародних партнерів. Так, у нас у Збройних силах України розпочинається такий — ми всередині колективу і серед військових називаємо це — "маленький зоопарк". Є британське озброєння, є озброєння Сполучених Штатів Америки, Франції, Німеччини... Російського озброєння на міжнародному ринку практично немає. А ринок озброєння країн НАТО для нас відкритий як ніколи. І якщо навіть нам це озброєння не зможуть давати, ми його, в принципі, зможемо купувати. І ринок досить широкий. Питання полягає тільки в одному: чи будуть його продавати", — зазначає керівник військового відділу БФ "Повернись живим".

Він наголосив, що будь-яку кількість озброєння на війні можна вважати недостатньою, оскільки невідомо, що застосує противник у перспективі.

"Зброї, як і боєприпасів, багато не буває. Ти не знаєш, які дії може проти тебе противник зробити завтра, післязавтра, які сили та резерви він перемістить з однієї ділянки. Давайте згадаємо кінець березня - початок квітня. Як усі [російські] військові підрозділи залишили північну частину України і швиденько перемістилися на північний схід і на схід. А це десятки батальйонних тактичних груп, танкових дивізій та артилерійських дивізій. І, як результат, це було прогнозовано, ми зараз бачимо інтенсивність саме на північному сході", — констатує Андрій Римарук.

Читайте також: Постачання зброї Україні нарощує Захід — нові можливості ЗСУ оцінили експерти

Прямий ефір