Украина наш дом

Постачання скрапленого газу з Катару — які є складнощі та як їх вирішити, пояснили у Зеленського

Ілюстративне фото: pixabay.com

Під час кліматичного саміту ООН у Глазго президент України Володимир Зеленський провів переговори з еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані. Сторони домовилися про постачання зрідженого газу з Катару до України, проте є технічні складнощі реалізації цих домовленостей. Про це розповів прессекретар президента України Сергій Никифоров у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом".

"Щоб катарський скраплений газ доходив до України, нам потрібен термінал. Наскільки я розумію, можливість таких постачань обговорюється за посередництва Туреччини, тому предметніше говорити про постачання зрідженого газу потрібно не на двосторонній, а на тристоронній зустрічі за участі представників Туреччини. Тому що, наскільки я розумію, вони мають термінали. Це дуже технічні питання, я в них не сильний, це треба говорити із представниками "Нафтогазу", — пояснив він.

Никифоров додав, що під час зустрічі сторони також обговорили евакуацію громадян із Афганістану.

"Говорили про допомогу Катару при евакуації громадян України та інших країн із Афганістану, в чому, до речі, Україна досягла великого успіху не без допомоги представників Катару, це наші хороші партнери", — пояснив він.

Повна версія інтерв'ю: Підсумки участі Зеленського в кліматичному саміті у Глазго: "Взгляд с Банковой" із Сергієм Никифоровим

Як повідомляв "Дом", також президент України обговорив з еміром Катару можливість активізації двосторонньої торгівлі, й механізми реалізації домовленостей, досягнутих під час візиту глави Української держави до Катару в квітні 2021 року, зокрема у продовольчій та інвестиційній сферах. 

Прямий ефір